XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.09.2022 R.

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna TYDZIEŃ WYCHOWANIA pod hasłem Ja jestem drogą i prawdą i życiem”. Otoczmy modlitwą dzieci i młodzież, aby z pomocą rodziców i wychowawców budowali dojrzałe, głębokie relacji oparte na miłości.
 2. We wtorek kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się o godz. 18.00. Porządek nabożeństwa: przy hejnale maryjnym i śpiewie O Maryjo witam Cię wniesienie figury Matki Bożej Fatimskiej do prezbiterium, wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec fatimski, po różańcu Msza św. z okolicznościowym kazaniem, a po niej procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo będzie prowadził ks. Tomasz Chamera.
 3. Liturgiczne obchody tygodnia:
 • We wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
 • W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 • W czwartek wspomnienie NMP Bolesnej.
 • W piątek UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO. W tym dniu mija 10 lat od poświęcenia naszego kościoła. Msza św. w intencji wszystkich Ofiarodawców żyjących i zmarłych w piątek o godz. 18.00. Podczas tej Mszy św. Biskup Roman Pindel udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania oraz odsłoni tablice pamiątkową w przedsionku kościoła upamiętniającą powstanie parafii i jej tworzenie. W czasie Mszy św. będziemy również dziękować za 20 lat posługi duszpasterskiej w naszej parafii ks. Proboszcza Jerzego Musiałka. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.
 1. Próby liturgiczne młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania w piątek, odbędą się w poniedziałek i środę po Mszy św. wieczornej. W czwartek młodzież uczestniczy we Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwie czuwania, w czasie którego będzie okazja do spowiedzi dla młodzieży i członków ich rodzin.
 2. Spotkania grup i wspólnot:
 • Bractwa Miłosierdzia w czwartek o godz. 17.30.
 • Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 1. Msza św. dla dzieci przedszkolnych i małżeństw w niedzielę, 18 września o godz. 10.00. Po Mszy świętej zapraszamy rodziców i dzieci do kawiarenki. Gdy rodzice będą pić kawę, dzieci będą miały wspólne zabawy oraz będzie losowanie serduszek.
 2. Zapraszamy w każdą niedzielę do parafialnej kawiarenki na „Kawę z sercem” i wadowicką kremówkę, którą można również nabyć na wynos. Dla dzieci są lizaki i lody. Kawiarenka czynna po Mszach św. 8.30, 10.00, 11.30 do godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. Spotkanie obojga rodziców dzieci klas III odbędzie w niedzielę, 25 września po Mszy św. o godz. 10.00.
 4. Spotkanie rodziców i młodzieży klas VIII, która w tym roku szkolnym będzie przygotowywać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w niedzielę, 25 września br. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców i młodzieży w kościele. W przygotowaniu do bierzmowania winna wziąć udział młodzież z naszej parafii, również ta, która uczęszcza do szkoły poza parafią.
 5. W sobotę przypada 83 rocznica napaści ZSRR na Polskę. Modlitwa przy pomniku Ofiar nazizmu i komunizmu po Mszy św. wieczornej.
 6. Przy wejściach do kościoła można nabyć wrześniowo-październikowy numer „Głosu Serca”, a w zakrystii „Małego Gościa Niedzielnego”, „Gościa Niedzielnego”.
 7. Przypominamy o diecezjalnej pielgrzymce rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę, 17 września. i zachęcamy do udziału w niej. W programie o godz. 10.00 droga krzyżowa, o godzinie 12.30 Msza święta. Z parafii organizujemy wyjazd autokarem. Koszt 30 zł. Wyjazd o godz. 7.30. Zapisy w zakrystii.