•  

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.09.2022 R.

 

 

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Róże Kobiet dziś o godz. 16.30. Nieszpory dziś o godz. 17.30.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 • W środę wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika.
 • W czwartek święto Narodzenia NMP.
 1. Różaniec prowadzony przez członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz.17.15, a po nim Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci o godz.18.00.
 2. Rozpoczęcie roku formacyjnego wszystkich wspólnot parafialnych odbędzie się w najbliższy piątek uroczystą Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i uwielbienie Boga pieśniami chwały. Po raz kolejny chcemy w naszej Wspólnocie razem rozpocząć rok formacyjny. Zapraszamy wszystkie wspólnoty: dzieci, ministrantów, scholę, młodzież, lektorów, oazę, rodziny, wspólnoty dorosłych i wszystkich, którzy pragną włączyć się w którąkolwiek wspólnotę. Podczas Mszy św. poświęcimy świece, które zostaną odebrane przez przedstawicieli wspólnot, aby towarzyszyły w czasie całorocznych spotkań.
 3. Spotkania lektorów i ministrantów oraz chłopców, którzy pragną nimi zostać oraz młodzieży oazowej w piątek o godz. 17.00.
 4. Zapraszamy dzieci -zarówno chłopców jak i dziewczynki klas 1-6 szkoły podstawowej na Oazę Dzieci Bożych, która będzie się odbywać w każdą sobotę o godz.10.00 w salce pod plebanią. Zapraszamy bardzo gorąco wszystkie dziewczynki, które do tej pory uczestniczyły w spotkaniach scholki. Teraz będzie to szersza wspólnota. Będą wspólne gry, zabawy, śpiew i spotkania formacyjne.
 5. W piątek wypominki i Msza św. o godz. 18.00 w intencji wypominanych i zmarłych w roku 2022. Podczas Mszy św. będziemy wymieniać zmarłych z ostatniego miesiąca.
 6. W niedzielę, 11 września o godz. 13.00 Msza św. i błogosławieństwo dzieci z okazji I rocznicy urodzin i chrztu św.
 7. 9. W sobotę, 17 września br. odbędzie się diecezjalna pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. W programie o godz. 10.00 droga krzyżowa, o godzinie 12.30 Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa przy ołtarzu polowym połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, koncert uwielbienia i akt oddania rodzin Matce Bożej. Z parafii organizujemy wyjazd autokarem. Koszt 30 zł. Wyjazd o godz. 7.30. Zapisy w zakrystii.
 8. Przy wejściach do kościoła można nabyć nowy numer „Głosu Serca”, a na stoliku przy zakrystii „Małego Gościa Niedzielnego”, „Gościa Niedzielnego”.
 9. Zarząd Klubu HDK przy naszej parafii dziękuje wszystkim, którzy pomogli zorganizować XVIII Rajd HDK. Dziś można oddać krew na Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa zorganizowany przez klub HDK przy naszej parafii wyjątkowo w Domu Kultury w godzinach 9.00 – 15.00.
 10. Dożynki Diecezjalno – Powiatowo – Gminne odbędą się w niedzielę, 11 września w Wilamowicach. Rozpoczęcie o godz. 11.00 Mszą św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Romana Pindla.
 11. Od ubiegłej niedzieli, po Mszach św. 8.30, 10.00, 11.30 do godz. 13.00 w domu katechetycznym jest otwarta parafialna kawiarenka. Serdecznie zapraszamy na „Kawę z sercem” i wadowicką kremówkę, którą można również nabyć na wynos. Dla dzieci są lizaki i lody.