MARGARETKI

APOSTOLAT MARGARETKA – APOSTOLAT MODLITWY ZA KAPŁANÓW

 “Nie ma złych Kapłanów, są tylko tacy, za których wierni za mało się modlą.” – św. Jan Maria Vianney

Apostolat MARGARETKA jest to ruch apostolski osób, które świadome licznych zagrożeń dla kapłaństwa we współczesnym świecie, pragną otaczać wsparciem modlitewnym księży. W dzisiejszych czasach pełnych niechęci, podejrzliwości i krytyki księży, założenie Margaretki jest wspaniałym duchowym prezentem, który można ofiarować kapłanom. Jest też wyrazem miłości Chrystusa i Kościoła.

Jego istotę stanowi codzienna modlitwa w intencji imiennie wskazanych kapłanów ofiarowana przez konkretne osoby spośród wiernych. Każda z nich przyjmuje na siebie wieczysty obowiązek modlitwy za kapłana w wyznaczonym dla niej jednym dniu tygodnia.


W naszej parafii Apostolat Margaretka działa już ponad 20 lat. W swoich modlitwach członkowie wspólnoty pamiętają o wszystkich kapłanach, którzy pracują bądź pracowali w naszej parafii, księżach rodakach pochodzących z naszej parafii, papieżu Franciszku, nuncjuszu apostolskim arcybiskupie Salvatore Pennacchio. Wypraszają też nowe, święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne.

Członkowie Apostolatu uczestniczą w ogólnopolskich pielgrzymkach do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej

Opiekunką wspólnoty jest pani Józefa Mencner. Opiekunem duchowym –  ‘Ogrodnikiem’ –  jest ks. Adrian Mętel.

Osoby, które chcą się dowiedzieć więcej na ten temat Apostolatu Margaretka, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: http://www.margaretka.org.pl

Chętnych do podjęcia modlitwy za kapłanów prosimy o kontakt z ks. Adrianem.


Świadectwo jednego z księży pracujących w naszej parafii, które uskrzydla do dalszej działalności wspólnoty Margaretka:

„Tak, najpiękniejsze kwiatki w tutejszym ogrodzie to Margaretki, czyli osoby modlące się za kapłanów i tworzące Apostolat Margaretka. Dziękuję Panu Bogu za ten wspaniały ogród. Dziękuję wszystkim, którzy go tworzą. Dziękuję za Waszą modlitwę. Codziennie ofiaruję Panu Bogu jeden psalm z modlitwy brewiarzowej w Waszej intencji. Kiedy odwiedzam Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie polecam mu wszystkie Jego Kwiatki: te, które zdecydowały się zostać Margaretkami i te, które przyjęły inne nazwy, i w ten, czy w inny sposób pomagają mi pełnić posługę w Chile.

„Najśliczniejszy kwiecie, lilijo, Matko Różańcowa, Maryjo” miej w opiece Margaretki i wszystkie kwiatki
z modlitewnego ogrodu. Z wdzięcznością i modlitwą ks. Robert.”


Spotkania
  • W każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17:45 prowadzona jest przez wspólnotę nowenna do św. Józefa Bilczewskiego.
  • O godz. 18:00 odprawiana jest uroczysta msza święta w intencji kapłanów, za których modlą się Margaretki, oraz Episkopatu i Ojca Świętego Franciszka.