Oaza Młodsza

Oaza Młodsza (ODB)

czyli Ruch Światło-Życie dla najmłodszych


Oaza jest grupą dzieci, które poprzez wspólną modlitwę, śpiew, czytanie Słowa Bożego, a także zabawę i wycieczki poznają Boga oraz piękno stworzonego świata. Dzieci spędzając wspólnie czas odkrywają swoje talenty, pokonują lęki, uczą się pewności siebie, zaradności, współpracy, jednocześnie dobrze się bawią i cieszą, a przy tym stają się coraz lepszymi ludźmi.

Wspólnota Oazy Młodszej czyli Oaza Dzieci Bożych działa w naszej parafii od 2022r. W pierwszym roku należały do niej wszystkie chętne dzieci, aż do piątej klasy szkoły podstawowej, zarówno chłopcy jak i dziewczyny. Opiekunem Oazy jest Ksiądz Sławomir Malisz, który wraz z animatorami organizuje wartościowy czas dla dzieci, starają się dbać o atmosferę na spotkaniach oraz sprostać oczekiwaniom wszystkich dzieci.

Spotkania odbywają się w soboty od 10:00 do 11:30 w salce pod plebanią. Spotkania podzielone są na 3 główne bloki – spotkanie formacyjne, śpiew, zabawę. Dzieci podzielone są na 2 grupy, a spotkania formacyjne są dostosowane do ich wieku, przygotowywane w ciekawy sposób. Wspólnota liczy coraz więcej osób dlatego od IX 2023r. grupa dzieci z przedszkola ma osobne spotkania prowadzone w 3 niedziele w kawiarence parafialnej, a na sobotnie spotkania przychodzą dzieci z klas 1-5 SP.

Angażujemy się w Kościele, w każdą 3 niedzielę na Mszy świętej o godz. 10:00. Posługujemy poprzez śpiew, komentarze, modlitwę wiernych czy niesienie darów. Ponadto bierzemy udział w nabożeństwach okresowych i ważnych wydarzeniach w życiu parafii.

Jedno spotkanie w miesiącu wygląda nieco inaczej. Organizowane są wtedy wycieczki górskie, wyjścia w ciekawe miejsca, zapraszani są goście, przygotowywane są zabawy np. Andrzejki, czy wspólny czas z rodzinami.

Ponadto dzieci przygotowują paczuszki z siankiem na Boże Narodzenie, które później rozprowadzają po Mszach Świętych. Pieniądze zebrane przeznaczane są na potrzeby wspólnoty. Animatorzy wraz z rodzicami przygotowali przestrzeń z zabawkami, grami i książkami w kawiarence parafialnej z którego mogą korzystać wszystkie dzieci. Działa przy nim Kącik Literatury Dziecięcej w którym można wypożyczać książki.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci, które chciałyby dołączyć do Oazy Ruchy Światło-Życie – wspólnoty dla wszystkich. Oaza Młodsza to dopiero początek,  dla starszych jest oaza młodzieżowa, dorosłych czy nawet rodzin, które również działają w naszej parafii.

Animatorzy


Spotkania

Oaza Młodsza – czerwiec 2024

Pozostałe wiadomości