XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.08.2021 R.

 

 

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Róże Kobiet dziś o godz. 16.30. Nieszpory dziś o godz. 17.30.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 • W środę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
 • W czwartek od godz. 17.00 Godzina Święta przed I piątkiem prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ. W czasie adoracji modlimy się szczególnie za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego. O godz. 17.45 nowenna do św. Józefa Bilczewskiego. Od godz. 17.00 spowiedź przed pierwszym piątkiem.
 • W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z racji I – piątku miesiąca. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 20.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu rano od godz. 7.30 – 9.00, prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ oraz po Mszy św. wieczornej od godz. 18.30 prowadzi młodzież oazowa i rodziny Domowego Kościoła. Spowiedź od godz. 16.30 i pół godziny przed każdą Mszą.
 • W piątek Święto Przemienienia Pańskiego.
 1. W piątek, 6 sierpnia od godz. 10.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.
 2. W sobotę kolejne NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA. Rozpoczęcie o godz. 7.00 Mszą św. z kazaniem, a następnie Różaniec. Po nabożeństwie zmiana tajemnic Różańca dla Róż Kobiet.
 3. 5. Msza św. oraz błogosławieństwo dzieci z okazji pierwszej rocznicy urodzin i chrztu św. w niedzielę, 8 sierpnia o godz. 13.00.
 4. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom z os. ks. kard. S. Wyszyńskiego 12 i 13. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom z os. ks. kard. S. Wyszyńskiego 14 i 15.
 5. W imieniu ks. Antoniego Michno, misjonarza z Ekwadoru składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary do puszek. Zebrano 7020 zł. Dziękujemy również kierowcom za złożenie ofiar przy poświęceniu pojazdów na zakup samochodów dla misjonarzy. Zebrano 6240 zł.
 6. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Miłujcie się. Można jeszcze nabyć wakacyjny numer Głosu Serca.
 7. Dar krwi będzie można złożyć w niedzielę, 8 sierpnia br. od godz. 9.00 do 15.00 na stanowiskach Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w Domu Katechetycznym.
 8. W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych. W niedzielę, 8 sierpnia będzie można złożyć ofiarę do puszek przed kościołem wspierając poszkodowanych.