XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.07.2021 R.


 1. Dziękujemy ks. Antoniemu Michno, misjonarzowi z Ekwadoru za wygłoszone dzisiaj słowo Boże i przybliżenie nam tematyki pracy na misjach. Dzisiaj z racji dorocznego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. Przed kościołem do puszek można złożyć ofiarę z przeznaczeniem na cele misyjne. Kierowców prosimy o wsparcie misjonarzy ofiarami zakup samochodów w ramach akcji 1 grosz za 1 kilometr. Modlitwa błogosławieństwa zostanie odmówiona w kościele, a po modlitwie kierowcy swoimi samochodami będą wjeżdżać przez główną bramę przed kościół i odjeżdżać w prawo koło krzyża misyjnego wyjeżdżając przez parking przy szkole. Dla kierowców zostały zakupione do samochodu samoprzylepne drewniane obrazki z modlitwą kierowcy oraz karta plastikowa: Jestem katolikiem, w razie zagrożenia życia wezwij kapłana.
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej różaniec pompejański w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych, a po nim Msza św. wynagradzająca.
 3. Nieszpory dziś o godz. 17.30.
 4. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny z racji obchodzonego I Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych ustanowionego przez papieża Franciszka. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej parafii.
 5. Spotkanie Mężczyzn św. Józefa we wtorek. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00 w intencji Mężczyzn św. Józefa, mężczyzn i ojców naszej parafii, a po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa prowadzona przez mężczyzn. Święty Józef, Opiekun Jezusa, patron rodzin i ludzi pracy jest niezastąpionym orędownikiem w morzu naszych codziennych spraw, jak i wielkich potrzeb. Będziemy mu polecać naszą pracę, małżeństwa i rodziny, ojców i mężów, matki i żony.
 6. W niedzielę, 1 sierpnia rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji. Modlimy się w tej intencji oraz zachęcamy do abstynencji w tym miesiącu. Wszystkich, którzy podejmą to postanowienie, prosimy o wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości i Abstynencji wystawionej przed obrazem Jezu ufam Tobie.
 7. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • W poniedziałek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Po Mszy św. wieczornej nowenna do bł. Matki Celiny Borzęckiej.
  • W czwartek wspomnienie św. Marty.
  • W sobotę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
 1. Sakrament chrztu św. będzie udzielany w niedzielę, 1 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 13.00. Rodziców i chrzestnych prosimy na katechezę przed chrztem św. w czwartek, 29 lipca po Mszy św. wieczornej.
 2. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom z os. ks. kard. S. Wyszyńskiego 9, 10 i 11. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom z os. ks. kard. S. Wyszyńskiego 12 i 13.
 3. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Miłujcie się. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można jeszcze nabyć podwójny, wakacyjny numer Głosu Serca.