XIX NIEDZIELE ZWYKŁA – 8.08.2021 R.

 

     

 1. Nieszpory dzisiaj o godz. 17.30.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 • W poniedziałek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
 • We wtorek Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 • W środę, wspomnienie św. Klary, dziewicy.
 • W piątek, 13 sierpnia, kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy do licznego udziału. Przebieg nabożeństwa: o godz. 18.00 przy hejnale maryjnym i śpiewie O Maryjo witam Cię wniesienie figury Matki Bożej Fatimskiej do prezbiterium, wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski. Po różańcu Msza św. w intencji wypominanych i zmarłych w roku 2021 z okolicznościowym kazaniem, następnie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo będzie prowadził ks. Piotr Leśniak. Bardzo prosimy wszystkich o przyniesienie świec z osłonkami!
 • W sobotę, uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji.
 • W niedzielę, 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Po Mszy św. o godz. 11.30 modlitwa przy pomniku Ofiar nazizmu i komunizmu za tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny.
 1. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom z os. ks. kard. S. Wyszyńskiego 14 i 15. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. Nad Sołą 1, 2 i 3. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na prace wykończeniowe i utrzymanie parafii.
 2. Zachęcamy do nabywania Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego i Gościa Niedzielnego. Można jeszcze nabyć wakacyjny numer Głosu Serca.
 3. Dziś przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek wspierając poszkodowanych w powodziach w Polsce oraz w Niemczech, Belgii i Holandii.
 4. Dziś można złożyć dar krwi na stanowiskach Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w Domu Katechetycznym od godz. 9.00 do 15.00.