UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 23.05.2021 R.


 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny w liturgii Kościoła. Od poniedziałku rozpoczynamy drugą część liturgicznego okresu zwykłego, który potrwa do soboty przed I niedzielą Adwentu. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. W poniedziałek kancelaria nieczynna!
  • W środę wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.
  • W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • W sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej.
 1. We wtorek o godz. 7.30 Msza św. w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych, a o godz. 16.00 różaniec pompejański w powyższej intencji.
 2. Msza św. w intencji Mężczyzn Świętego Józefa, mężczyzn i ojców naszej parafii we wtorek o godz. 18.00.
 3. W środę będzie udzielony sakrament bierzmowania młodzieży klas pierwszych średnich i zawodowych podczas dwóch Mszy św.: o godz. 16.30 i 18.30 przez ks. Biskupa Piotra Gregera. We Mszy św. mogą uczestniczyć: młodzież przyjmująca sakrament bierzmowania z rodzicami i świadkiem bierzmowania. Prosimy, aby w tym czasie, czyli od godz. 16.00-20.00 nie przychodzić na modlitwę oraz na Mszę św. Nabożeństwo majowe w środę rano po Mszy św. o godz. 7.30. Kancelaria w środę nieczynna.
 4. We wtorek młodzież przystępująca do bierzmowania w środę uczestniczy we Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne do godziny 20.00 oraz spowiedź dla młodzieży, świadków i rodziny. Zapraszamy do modlitwy w intencji młodzieży, mężczyzn i ojców naszej parafii.
 5. W czwartek, 27 maja o godz. 18.00 Msza św. w intencji matek z okazji Dnia Matki. Po Mszy św. program dla matek przygotowany przez dzieci ze szkoły podstawowej.
 6. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty parafianom z os. 700 – lecia 4 i 5. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. 700 – lecia 6 i 7.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można nabyć jeszcze majowo-czerwcowy numer Głosu Serca.