OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 30.05.2021 r.


 1. Dziś Uroczystość Trójcy Najświętszej, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej.
 2. W poniedziałek zakończenie nabożeństw majowych. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. W środę podczas nabożeństwa czerwcowego rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Procesja do czterech ołtarzy będzie wokół kościoła i rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10.00.
  Prosimy o przygotowanie ołtarzy:
  • Ołtarz I – rejon IV (os. Nad Sołą, os. Zachodnie, ul. Legionów – odpowiedzialni małżonkowie Domowego Kościoła i MSJ).
  • Ołtarz II – rejon I (os. Sikorskiego, Kleparz, Kleparz Boczna, – odpowiedzialni Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ i Bractwo Miłosierdzia).
  • Ołtarz III – rejon II (os. Kard. Stefana Wyszyńskiego, ul. 3 Maja – odpowiedzialna młodzież oazowa i lektorzy).
  • Ołtarz IV – rejon III (os. 700 – lecia, ul. Żwirki i Wigury – odpowiedzialni Róże Kobiet i ADŚ).Każdy rejon prosimy o zakup kwiatów do ołtarza. Przygotowanie ołtarzy we wtorek od godz. 17.00 i w środę po Mszy św. wieczornej.
 • Wierni, którzy w liturgii tego dnia włączą się we wspólny śpiew hymnu Przed tak wielkim Sakramentem mogą uzyskać odpust zupełny, spełniając zwykłe warunki odpustu. Zapraszamy: poczty sztandarowe, służbę liturgiczną ołtarza, dzieci z rodzicami oraz wszystkich wiernych do udziału w tej uroczystości.
 • Msze św. w Boże Ciało o godz. 7.00; 8.30; 10.00; po procesji ok. 11.45; 13.00 i 18.00. Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała będzie po nabożeństwie czerwcowym, w niedzielę, 6 czerwca po Mszy św. o godz. 10.00. W kościele i w czasie procesji mamy zasłonięte usta i nos.
 • Od Bożego Ciała przywracamy całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy o podjęcie adoracji według dotychczasowego grafiku.
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • W poniedziałek Święto Nawiedzenia NMP.
  • We wtorek, wspomnienie św. Justyna, męczennika.
  • W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z racji I piątku miesiąca. Msze św. w tym dniu 6.30, 7.30, 9.00, 18.00 i 20.00! Adoracja Najświętszego Sakramentu rano od godz. 8.00 – 9.00, prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ oraz po Mszy św. wieczornej prowadzi młodzież oazowa i małżonkowie Domowego Kościoła.
   Spowiedź od godz. 16.30 i pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy św. o godz. 20.00 spotkanie Róży Rodzin i odmówienie tajemnicy różańca.
  • W sobotę kolejne NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA. Rozpoczęcie o godz. 7.30 Mszą św. z kazaniem, a następnie różaniec. Po nabożeństwie zmiana tajemnic Różańca dla Róż Kobiet.
 1. Bóg zapłać rodzicom młodzieży bierzmowanej za ufundowanie do naszego kościoła czterech ornatów w kolorze fioletowym oraz za ofiarę na kwiaty. W środę 48 młodzieży przyjęło sakrament bierzmowania przez posługę ks. Biskupa Piotra Gregera. Dziękujemy ks. Andrzejowi Wołpiukowi i animatorom za prowadzenie spotkań i przygotowanie młodzieży do bierzmowania.
 2. W sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.
 3. Sakrament chrztu będzie udzielony w niedzielę, 6 czerwca o godz. 13.00. Pouczenie chrzcielne dla rodziców i chrzestnych w środę, 2 czerwca po Mszy św. wieczornej.
 4. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom z os. 700 – lecia 6 i 7. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. 700 – lecia 8 i 11. Dziękujemy za wykoszenie trawy i porządki wokół kościoła.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. broszura zawierająca medytacje i modlitwy oparte na wezwaniach z Litanii do NSPJ. Można jeszcze nabyć majowo-czerwcowy numer Głosu Serca.