7 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 16.05.2021 R. – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO


 1.  W sobotę 77 dzieci przyjęło Pierwszą Komunię św. Biały Tydzień – dzieci uczestniczą od poniedziałku do piątku w dodatkowej Mszy św. o godz. 17.00, po której zostanie odmówiona Litania Loretańska. Prosimy, aby w tej Mszy św. uczestniczyły tylko dzieci z rodzicami i najbliższą rodziną oraz osoby związane z intencją Mszy św. Zakończenie Białego Tygodnia w niedzielę, 23 maja podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 14.30 w czasie, której dzieci pierwszokomunijne odnowią przyrzeczenia chrzcielne.
 2. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu od poniedziałku do piątku wyjątkowo o godz. 17.45, a po nim Msza św. Prosimy, aby osoby, które będą uczestniczyły w nabożeństwie majowym i we Mszy św. o godz. 18.00 nie wchodziły do kościoła, dopóki nie zakończy się nabożeństwo dla dzieci pierwszokomunijnych. Prosimy o przychodzenie na godz. 17.40.
 3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i dekorację naszej świątyni na uroczystość I-szej Komunii św. rodzicom dzieci klas trzecich oraz za dar ołtarza – kielich mszalny z pateną. Za przygotowanie świątyni do tej uroczystości dziękujemy również S. Annie. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. 700 – lecia 4 i 5.
 4. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • W poniedziałek wspomnienie św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
  • W piątek wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.
  • 22 maja, w sobotę wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy – patronki spraw trudnych. Na zakończenie Mszy św. poświęcenie róż i modlitwa za wstawiennictwem Świętej. Przed każdą Mszą św. rano i wieczorem będzie można nabyć róże.
 1. Msza św. w intencji ks. Sławomira Malisza z okazji imienin w czwartek o godz. 18.00.
 2. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Po nabożeństwie majowym koronka do Miłosierdzia Bożego. Msza św. o godz. 18.00 w intencji dziękczynno – błagalnej o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się wieczór uwielbienia połączony z czuwaniem i modlitwą o dary Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę.
 3. Dziękujemy za złożone dziś ofiary z przeznaczeniem na prace wykończeniowe i utrzymanie parafii.
 4. 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można nabyć jeszcze majowo-czerwcowy numer Głosu Serca.