OGŁOSZENIA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

20.11. 2022 R.

 1. Dziś w ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. odmówienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, za co można zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu. Nieszpory dziś o godz. 17.30.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 • W poniedziałek, wspomnienie Ofiarowania NMP.
 • We wtorek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Dziś o godz. 11.30 Msza św. w intencji chóru Głos Serca i Alfatonu. Z racji święta św. Cecylii życzymy chórowi Głos Serca, panu organiście, Zespołowi Alfaton, młodzieży śpiewającej wielu łask Bożych.
 • W czwartek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
 • W piątek o godz. 16.30 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej Różaniec Pompejański w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych, a godz. 18.00 Msza św. w powyższej intencji.
 1. W tym tygodniu przypadają nowenny:
 • We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do św. Jana Pawła II.
 • W sobotę po Mszy św. o godz. 7.30 nowenna do bł. Matki Celiny Borzęckiej.
 1. Katecheza dla dorosłych odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.40 w domu katechetycznym.
 2. Spotkanie biblijne odbędzie się w piątek o godz. 18.40 w domu katechetycznym.
 3. W przyszłą niedzielę I Niedziela Adwentu. Zachęcamy dzieci do wykonania lampionów, konkurs na najładniejszy lampion, w czwartek, 8 grudnia.
 4. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę członków Apostolstwa Dobrej Śmierci do Sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu koło Skoczowa w sobotę, 26 listopada. Wyjazd o godz. 8.15. Powrót ok. godz. 16.00. Zapisy w zakrystii. Koszt 30 zł.
 5. Przy wyjściach z kościoła można nabyć jeszcze listopadowo-grudniowy numer Głosu Serca, na stoliku przy zakrystii nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego.
 6. Przypominamy, że wypominki roczne można zamawiać do końca listopada.
 7. Od przyszłej niedzieli w wejściu do kościoła będą rozprowadzane adwentowe świece Caritas i kartki świąteczne. Minimalny koszt jednej małej świecy 12 zł, dużej 25 zł.
 8. Zarząd Klubu HDK informuje, że podczas ostatniej akcji krwiodawstwa, 6 listopada br. oddano 26.5 litrów krwi. Wszystkim dawcom i organizatorom bardzo dziękujemy. Najbliższa akcja odbędzie się w przyszłym roku, 15 stycznia.
 9. Dziękujemy członkom Zespołu Charytatywnego Caritas za zorganizowanie w ubiegłą niedzielę, w Światowy Dzień Ubogich poczęstunku w kawiarence oraz wszystkim, którzy podarowali ciasto lub złożyli ofiarę na cele charytatywne. Zebrano 1120 zł. Ofiary te przeznaczymy na obiady dla dzieci z rodzin ubogich w naszej parafii ze Szkoły Podstawowej nr 2. W obecnym roku szkolnym parafia pokrywa obiady 8 dzieciom. Miesięcznie jest to ok. 1000 zł.
 10. W minionym tygodniu zostały usunięte drobne usterki przy organach oraz dokonano strojenia. Zostały zakończone prace remontowe przy budynkach gospodarczych oraz przy parkingach. Od kilku dni kościół jest ogrzewany, prosimy o zamykanie drzwi i o niezatrzymywanie się w przedsionku, bo to utrudnia wchodzenie do kościoła.

Bóg zapłać za wpłacane na konto parafialne oraz za złożone dziś ofiary z przeznaczeniem na prace wykończeniowe i utrzymanie parafii. Dziękujemy również za ofiary składane do skarbonek w wejściach do kościoła na kwiaty, sprzątanie i środki czystości.