OGŁOSZENIA – I NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022 R.


 1. Czas Adwentu jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Bożego Narodzenia i czasem przygotowania na osobiste z Nim spotkanie. Msze św. roratnie dla dorosłych będą odprawiane w dni powszednie codziennie o godz. 6.30. Msze św. roratnie z liturgią Słowa i z obrazkami dla dzieci będą o godz. 18.00. W soboty Roraty będą wspólne dla dzieci i dorosłych o godz. 7.30. Zachęcamy również młodzież i rodziców do uczestnictwa we Mszach św. roratnich z lampionami. Prosimy dzieci, by przynosiły na każdą Mszę św. roratnią karteczkę – serduszko z imieniem i nazwiskiem. Po każdej Mszy św. będą losowane figurki św. Rodziny, które dzieci będą zabierać do domu, by wraz z rodziną wspólnie się modlić. Nieszpory dziś o godz. 17.30.
 2. Spotkanie MĘŻCZYZN ŚW. JÓZEFA we wtorek. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00, po niej spotkanie w domu katechetycznym.
 3. Sakrament chrztu św. będzie udzielany w niedzielę, 4 grudnia podczas Mszy św. o godz. 13.00. Rodziców i chrzestnych prosimy na katechezę przed chrztem św. w czwartek, 1 grudnia po Mszy św. wieczornej.
 4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
  • W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do bł. Stefana kard. Wyszyńskiego.
  • W środę święto św. Andrzeja, Apostoła.
  • W czwartek od godz. 17.00 Godzina Święta przed pierwszym piątkiem prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ. W czasie adoracji modlimy się szczególnie za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego. O godz. 17.45 nowenna do ś Józefa Bilczewskiego prowadzona przez Margaretki. Od godz. 17.00 spowiedź przed pierwszym piątkiem.
  • W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 18.00 i 20.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu rano od godz. 8.00 – 9.00, prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ oraz po Mszy św. wieczornej od godz. 18.30 prowadzi młodzież oazowa i małżonkowie Domowego Kościoła. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. oraz od godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 20.00 zmiana tajemnic dla Róży Rodzin.
  • W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP, kolejne NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA. Rozpoczęcie o godz. 7.30 Mszą św. z kazaniem, a następnie Różaniec. Po nabożeństwie zmiana tajemnic Różańca dla Róż Kobiet.
  • W sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
 1. W sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.
 2. Msza św. w intencji górników i ich rodzin, zmarłych górników oraz tych, którzy zginęli na stanowiskach pracy w sobotę o godz. 10.00.
 3. Przyszła niedziela – 4 grudnia będzie obchodzona w Polsce, jako dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. W związku z tym za tydzień będzie można na ten cel złożyć ofiarę do puszek przed kościołem.
 4. W przedsionku kościoła są rozprowadzane adwentowe świece Caritas i kartki świąteczne. Minimalny koszt jednej małej świecy 12 zł, dużej 25 zł. Dochód przeznaczony na cele charytatywne w naszej parafii.
 5. W poniedziałek, 26 grudnia, w Święto Św. Szczepana o godz. 11.30 będzie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji wszystkich małżonków, którzy w tym roku, roku 2022 przeżywają 50 i 25 lat małżeństwa lub inną okrągłą rocznicę. Na Mszę św. o godz.11.30 zapraszamy czcigodnych Jubilatów wraz z rodzinami. Msza św. będzie w ich intencji. Jubilatów, którzy pragną się włączyć w tę modlitwę prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub w kancelarii w najbliższym czasie. Dla Złotych Jubilatów będzie specjalne błogosławieństwo ks. Biskupa Ordynariusza.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Małego Gościa Niedzielnego i Gościa Niedzielnego.
 7. Zapraszamy w każdą niedzielę do parafialnej kawiarenki od godz. 9.15-13.00.
 8. 12. Prosimy, aby osoby i rodziny, które przeprowadziły się do naszej parafii lub zmieniły adres zamieszkania na terenie naszej parafii od stycznia 2020 roku zabrały ze stolika między ławkami kartki, uzupełniły je i do świąt zwróciły je do zakrystii.
 9. W dniach 2-3 grudnia 2022 r. (piątek, sobota), Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi organizuje w supermarketach i sklepach osiedlowych w całej Polsce dwudziestą pierwszą ogólnopolską zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”. Podczas zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu (cukier, olej, kasze, ryż, makaron, czekolada, ciastka, cukierki, herbata, kawa, itp.), z których Caritas będą mogły przygotować świąteczne paczki żywnościowe oraz posiłki. W Kętach będzie to supermarket Netto i Jan.