OGŁOSZENIA – I NIEDZIELA ADWENTU

28.11.2021 R.

 

 1. Czas Adwentu jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Bożego Narodzenia i czasem przygotowania na osobiste z Nim spotkanie. Pomocą w tym przygotowaniu są rekolekcje adwentowe, które zakończymy w środę. Dzisiaj nauka podczas każdej Mszy św., o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory o godz. 17.30.

Msza św. z nauką dla dorosłych w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.30 – będzie to Msza św. roratnia i o godz. 18.00. Młodzież zapraszamy do uczestnictwa z dorosłymi. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 nauka dla młodzieży klas VIII oraz szkół średnich. Program rekolekcji jest na stronie parafialnej, w Głosie Serca i w gablotce. Można również zabrać ze stolika między ławkami.

Roraty dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00. Po rekolekcjach, czyli od czwartku roraty dla dorosłych rano o godz. 6.30, dla dzieci i pracujących o godz. 18.00. W soboty roraty będą wspólne dla dzieci i dorosłych o godz. 7.30. Zachęcamy również dzieci, młodzież i rodziców do uczestnictwa we Mszach św. roratnich z lampionami. Prosimy dzieci, by przynosiły na każdą Mszę św. roratnią karteczkę – serduszko z imieniem i nazwiskiem. Po każdej Mszy św. będą losowane figurki św. Rodziny, które dzieci będą zabierać do domu, by wraz z rodziną wspólnie się modlić.

 1. Spotkanie MĘŻCZYZN ŚW. JÓZEFA we wtorek. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00, po niej spotkanie w sali Św. Rodziny.
 2. Sakrament chrztu św. będzie udzielany w niedzielę, 5 grudnia podczas Mszy św. o godz. 13.00. Rodziców i chrzestnych prosimy na katechezę przed chrztem św. w czwartek, 2 grudnia po Mszy św. wieczornej.
 3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
 • We wtorek święto św. Andrzeja, Apostoła.
 • W czwartek od godz. 17.00 Godzina Święta przed pierwszym piątkiem prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ. W czasie adoracji modlimy się szczególnie za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego. O godz. 17.45 nowenna do ś Józefa Bilczewskiego. Od godz. 17.00 spowiedź przed pierwszym piątkiem.
 • W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 18.00 i 20.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu rano od godz. 8.00 – 9.00, prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ oraz po Mszy św. wieczornej od godz. 18.30 prowadzi młodzież oazowa i małżonkowie Domowego Kościoła. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. oraz od godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 20.00 zmiana tajemnic dla Róży Rodzin.
 • W piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
 • W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP, kolejne NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA. Rozpoczęcie o godz. 7.30 Mszą św. z kazaniem, a następnie Różaniec. Po nabożeństwie zmiana tajemnic Różańca dla Róż Kobiet.
 • W sobotę wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Msza św. w intencji górników i ich rodzin, zmarłych górników oraz tych, którzy zginęli na stanowiskach pracy o godz. 10.00.
 1. W sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.
 2. Przyszła niedziela – 5 grudnia będzie obchodzona w Polsce, jako dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. W związku z tym za tydzień będzie można na ten cel złożyć ofiarę do puszek przed kościołem.
 3. W przedsionku kościoła są rozprowadzane adwentowe świece Caritas i kartki świąteczne. Minimalny koszt jednej małej świecy 9 zł, dużej 25 zł.
 4. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary na kwiaty parafianom z os. 700 – lecia 12 i 13. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. 700 – lecia 14 i 15.
 5. W niedzielę, 26 grudnia, w Święto Świętej Rodziny o godz. 11.30 będzie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji wszystkich małżonków, którzy w tym roku, roku 2021 przeżywają 50 i 25 lat małżeństwa lub inną okrągłą rocznicę. Na Mszę św. o godz.11.30 zapraszamy czcigodnych Jubilatów wraz z rodzinami. Msza św. będzie w ich intencji.

Jubilatów, którzy pragną się włączyć w tę modlitwę prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub w kancelarii w najbliższym czasie. Dla Złotych Jubilatów będzie specjalne błogosławieństwo ks. Biskupa Ordynariusza.

 1. Zachęcamy do nabycia Małego Gościa Niedzielnego i Gościa Niedzielnego, a w nim bezpłatny dodatek: kalendarz ścienny na 2022 rok.