Zapraszamy na RORATY

 DROGA DO BETLEJEM

Przez 20 dni powszednich tegorocznego Adwentu wraz z Maryją i Józefem wędrujemy z Nazaretu do Betlejem, zatrzymując się w miejscach związanych z Ewangelią.

Wędrówkę dokumentujemy na mapie Ziemi Świętej, która stanowi plastyczną dekorację adwentową.

Towarzyszyć nam będzie przewodnik nazwany GiePe-Esem (lepiej wymawiać po polsku!). Gabriel Prowadzi Skutecznie! Trudno tego nie wiedzieć, jeśli zna się historię biblijną i wszystkie meandry historii biblijnych postaci. A że syndromem współczesności jest słuchanie w drodze głosu polecającego „skręć w prawo”, „zawróć, o ile to możliwe” – czemu by tego nie wykorzystać? Ba – nawet głos naszego GiePeEsa jest oryginalny, gdyż poprosiliśmy o nagranie kwestii anioła Gabriela pana Jarosława Juszkiewicza, który użycza głosu Google Maps.

W czasie rekolekcji adwentowych w dniach 29.11.-1.12.2021:

  • roraty dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00.
  • roraty dla dorosłych w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.30
  • Po rekolekcjach, czyli od czwartku, 2.12. roraty dla dorosłych rano o godz. 6.30, dla dzieci i pracujących o godz. 18.00. W soboty roraty będą wspólne dla dzieci i dorosłych o godz. 7.30. Zachęcamy również dzieci, młodzież i rodziców do uczestnictwa we Mszach św. roratnich z lampionami. Prosimy dzieci, by przynosiły na każdą Mszę św. roratnią karteczkę – serduszko z imieniem i nazwiskiem. Po każdej Mszy św. będą losowane figurki św. Rodziny, które dzieci będą zabierać do domu, by wraz z rodziną wspólnie się modlić.