OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA ZWYKŁA – 15. 01. 2023 R.


 1. W sobotę, 14 stycznia zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Wszystkim odwiedzonym Rodzinom wyrażamy wdzięczność za życzliwość i ofiary złożone z tej okazji. Część ofiar zgodnie z zarządzeniem ks. bp. Ordynariusza przeznaczona jest na potrzeby parafii i diecezji. Dzisiaj są odprawiane Msze św. w intencji odwiedzonych rodzin przez Ks. Sławomira Młodzika o godz. 10.00, przez ks. Proboszcza o godz. 11.30, w niedzielę, 22 stycznia o godz. 7.00 przez ks. Sławomira Malisza, o godz. 11.30 przez ks. Marcina Pompra i o godz. 13.00 przez ks. Adriana Mętla.
 2. Nieszpory dzisiaj o godz. 17.30.
 3. Kalendarz liturgiczny:
  • We wtorek wspomnienie św. Antoniego, opata.
  • Od środy, 18 stycznia do 25 stycznia obchodzimy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  • W czwartek wspomnienie św. Sebastiana Pelczara, biskupa.
  • W sobotę wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
  • W sobotę po Mszy św. o godz. 7.30 nowenna do św. Jana Pawła II.
 1. Katecheza dla dorosłych odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.40 w domu katechetycznym.
 2. OPŁATEK DLA NAUCZYCIELI I KATECHETÓW oraz WSZYSTKICH WSPÓLNOT PARAFIALNYCH dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych odbędzie się w domu katechetycznym w sali Świętej Rodziny w czwartek, 19 STYCZNIA PO MSZY ŚW. O GODZ. 18.00 odprawianej w intencji nauczycieli i wszystkich wspólnot. Podczas Mszy św. będziemy również modlić się w intencji ks. Adriana z okazji imienin. Serdecznie zapraszamy do modlitwy, agapę i na wspólne kolędowanie do domu katechetycznego. Prosimy, aby każda wspólnota przyniosła i podzieliła się ciastem podczas agapy.
 3. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, prośby i podziękowania oraz koronka do Miłosierdzia Bożego. Po zakończonym nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego odbędzie się wieczór uwielbienia.
 4. Oaza Młodsza zaprasza w sobotę, 21 stycznia na 10:00 na wspólne spotkanie z rodzicami w sali Świętej Rodziny, by zobaczyć zdjęcia oraz porozmawiać, jak działa wspólnota i co jest w planach na najbliższą przyszłość. Zachęcamy do udziału w tym spotkaniu również rodziców z dziećmi, którzy się zastanawiają nad dołączeniem do tej Wspólnoty.
 5. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary i wpłacane na konto parafialne z przeznaczeniem na utrzymanie parafii.
 6. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i Miłujcie się. Można nabyć jeszcze świąteczny numer Głosu Serca.
 7. XVII IKONCERT KOLĘD POŚWIĘCONY PAMIĘCI ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II odbędzie się w przyszłą niedzielę, 22 stycznia. Rozpoczniemy go o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i modlitwą za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji naszych rodzin.

Wystąpi: Polsko-ukraiński zespół muzyczny «Solowej» z Tarnopola z Ukrainy. Jest to grupa młodych ludzi, studentów oraz absolwentów wyższych uczelni muzycznych w Polsce. Swoją działalnością koncertową biorą udział w organizacji pomocy potrzebującym dzieciom z Domów Dziecka i biednych rodzin w Tarnopolskim regionie. Również swoją muzyką chcą wyrazić wdzięczność obywatelom Polski za nieustanną pomoc, którą udzielają przybyłym z Ukrainy. Artyści będą także śpiewać podczas każdej Mszy św. do południa od godz. 7.00.

 1. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd dla rodzin i osób dorosłych samotnych na Wakacje z Bogiem nad jeziora w Puszczy Augustowskiej i na Suwalszczyźnie. Zamieszkanie w miejscowości Giby w domkach letniskowych z pełnym węzłem sanitarnym. Ośrodek znajduje się w lesie nad Jeziorem Pomorze. Całodzienne wyżywienie, trzy posiłki. W programie spływy kajakiem, rejs statkiem, pielgrzymowanie do sanktuariów: w Sejnach, Studzienicznej i Wigrach. Istnieje też możliwość pielgrzymowania do Wilna. Koszt od osoby dorosłej ok. 100 zł za dzień. Termin 22.07.-31.07.2023 r. Zapisy i więcej informacji u ks. Proboszcza.
 2. Zapraszamy dziś i w każdą niedzielę do parafialnej kawiarenki w godz. od 9.15-13.00.
 3. Dziś można złożyć dar krwi na Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w domu katechetycznym w na I piętrze w godzinach 9.00 – 15.00.
 4. Małżeństwo z trojgiem dzieci z Ukrainy poszukuje mieszkania do wynajęcia na terenie Kęt. Kontakt do rodziny w zakrystii.