OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III Niedziela Zwykła – 22.01.2023 R.


 1. Dzisiaj, w niedzielę odbędzie się w naszym kościele XVIII Koncert Kolęd poświęcony pamięci Świętego Jana Pawła II. Rozpoczniemy go o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i modlitwą w intencji naszych rodzin za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Zapraszamy na modlitwę i do wspólnego kolędowania. Wystąpi: Polsko-ukraiński zespół muzyczny «Solowej» z Tarnopola z Ukrainy. Jest to grupa młodych ludzi, studentów oraz absolwentów wyższych uczelni muzycznych w Polsce. Serdecznie zapraszamy. Nieszporów dzisiaj nie będzie.
 2. Kalendarz liturgiczny:
  • We wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
  • W środę święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.
  • W czwartek wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa.
  • W sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
 1. W środę o godz. 16.30 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej różaniec pompejański w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych, a po nim Msza św. w intencji wynagradzającej.
 2. Spotkanie biblijne odbędzie się w piątek o godz. 18.40 w sali Św. Rodziny w domu katechetycznym.
 3. W tym tygodniu przypadają nowenny:
  • w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 do bł. Matki Celiny Borzęckiej.
  • w sobotę po Mszy św. o godz. 7.30 bł. Kard. S. Wyszyńskiego.
 1. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć w przedsionku kościoła gromnice.
 2. Zachęcamy do nabywania: Małego Gościa Niedzielnego” iGościa Niedzielnego”.
 3. W sobotę przypada 78 rocznica wyzwolenia Kęt spod okupacji niemieckiej. Modlitwa przy pomniku Ofiar nazizmu i komunizmu po Mszy św. wieczornej.
 4. Zarząd Klubu HDK informuje, że podczas niedzielnej akcji 15 stycznia br. 57 dawców oddało prawie 26 litrów krwi. Wszystkim dawcom, organizatorom i sponsorom bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejną akcję 19 marca 2023 r.
 5. W najbliższą sobotę i niedzielę przed i po Mszach Św. będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów operacji i leczenia Tomasza Piróga z  Pisarzowic. Tomuś ma 5 lat, zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym, nie chodzi, nie mówi i nie siedzi samodzielnie. Zbiórka zostanie przeprowadzona przez wolontariuszy Fundacji „Krzyż Dziecka” z Pisarzowic.
 6. Zapraszamy dziś i w każdą niedzielę do parafialnej kawiarenki w godz. od 9.15-13.00.
 7. Małżeństwo z trojgiem dzieci z Ukrainy nadal poszukuje mieszkania do wynajęcia na terenie Kęt. Kontakt do rodziny w zakrystii.