OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 25 KWIETNIA 2021 R.


 1. Dziś 4 niedziela wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy tydzień modlitw o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. Dzisiaj i za tydzień w niedzielę, 2 maja dodatkowa Msza św. o godz. 14.30. Po Mszy św. o godz. 14.30 koronka do Miłosierdzia Bożego przy głównym ołtarzu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Od dzisiejszej niedzieli po ostatniej Mszy św. popołudniowej w każdą niedzielę będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu przy głównym ołtarzu do wieczornej Mszy św.
  Nieszpory o godz. 17.30.
 2. Dzisiaj, w niedzielę o godz. 16.00 różaniec pompejański w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych, a po nim o godz. 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej.
 3. Kalendarz liturgiczny:
  • W czwartek święto św. Katarzyny Sienieńskiej, dziewicy i doktora Kościoła.
  • W sobotę kolejne NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA. Rozpocznie się o godz. 7.30 Mszą św. z kazaniem, a po niej różaniec. Po nabożeństwie zmiana tajemnic Różańca dla Róż Kobiet.
  • W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą codziennie o godz. 17.30.
 1. Spotkanie Mężczyzn św. Józefa we wtorek. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00 w intencji mężczyzn i ojców naszej parafii, a po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa prowadzona przez mężczyzn. Święty Józef, Opiekun Jezusa, patron rodzin i ludzi pracy jest niezastąpionym orędownikiem w morzu naszych codziennych spraw, jak i wielkich potrzeb. Będziemy mu polecać naszą pracę, małżeństwa i rodziny, ojców i mężów, matki i żony. Młodzież zachęcamy do modlitwy o dobrego męża czy żonę.
 2. W maju, czyli w najbliższą sobotę nie będzie odwiedzin chorych. Najbliższe odwiedziny chorych planujemy na pierwszą sobotę czerwca.
 3. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom Sikorskiego 6, 7 oraz z ul. Kleparz. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. 700 – lecia 1, 2 i 3.
 4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego.
 5. Zarząd klubu HDK informuje, że w niedzielę, 18 kwietnia podczas akcji krwiodawstwa oddano 24 750 ml krwi. Prezes klubu Adam Kojder wraz z zarządem dziękują wszystkim za ten cenny dar serca, ratujący zdrowie i życie drugiego człowieka oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli akcję i pomogli w realizacji propagowania idei krwiodawstwa.