OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2.05.2021 R.


 1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez Róże Kobiet dziś o godz. 16.30. Dziś dodatkowa Msza św. o godz. 14.30.
  Po obecnej niedzieli nie będzie już dodatkowej Mszy św. w niedzielę i święta o godz. 14.30. Przypominamy, że po ostatniej Mszy św. popołudniowej w każdą niedzielę będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu przy głównym ołtarzu do wieczornej Mszy św. Zachęcamy do modlitwy.
 2. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka Kościół podejmuje w miesiącu maju modlitwę o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 31 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja br. Podczas nabożeństw majowych będziemy się duchowo łączyć z tymi miejscami i polecać intencje wyznaczone na poszczególny dzień. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
 3. Kalendarz liturgiczny:
  • W poniedziałek, Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. w tym dniu 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00.
  • We wtorek wspomnienie św. Floriana, męczennika.
  • W czwartek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  • W czwartek od godz. 17.00 Godzina Święta przed pierwszym piątkiem prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ. W czasie adoracji modlimy się szczególnie za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego. Po litanii do Matki Bożej nowenna do św. Józefa Bilczewskiego. Na modlitwę zapraszamy w sposób szczególny Apostolat Margaretki. Od godz. 17.00 spowiedź przed pierwszym piątkiem.
  • W piątek, 7 maja, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z racji I piątku miesiąca. Msze św. w tym dniu 6.30, 7.30, 9.00, 18.00 i 20.00. Adorację Najświętszego Sakramentu rano od godz. 8.00 – 9.00, prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ oraz po Mszy św. wieczornej prowadzi młodzież oazowa i małżonkowie Domowego Kościoła. Spowiedź od godz. 16.30 i pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy św. o godz. 20.00 spotkanie Róży Rodzin i odmówienie tajemnicy różańca.
  • W sobotę, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 1. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej.
 2. Rocznica Pierwszej Komunii św. odbędzie się w sobotę, 8 maja o godz. 10.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek od godz. 16.30. Rodziców prosimy o pomoc w sprzątaniu i dekoracji kościoła w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 3. W niedzielę, 9 maja na Mszy św. o godz.13.00 błogosławieństwo dzieci z okazji 1-rocznicy urodzin i chrztu św.
 4. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom z os. 700 – lecia 1, 2 i 3.
 5. Od wtorku, 4 maja 2021 roku do odwołania w naszym kościele może przebywać 96 osób. Do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem. Zajmujemy oznaczone miejsca, aby zachować bezpieczną odległość.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć nowy, podwójny, liczący 48 stron numer Głosu Serca w cenie 6 zł., a w nim m. in. kazania z Triduum Paschalnego, rozważania na niedzielę, z życia wspólnot, artykuły o Słudze Bożym ks. Franciszku Blachnickim, czym jest i jak czytać Pismo Święte, ogłoszenia i intencje mszalne, wspomnienie o zmarłych: Irenie Mleczko i Adamie Gasińskim.