OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 18 KWIETNIA 2021 R.


 1. Dziś 3 niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela biblijna. To kolejna szansa, aby odkryć wartość systematycznego czytania Pisma Świętego.
 2. Po Mszy św. o godz. 14.30 koronka do Miłosierdzia Bożego przy głównym ołtarzu. Dzisiaj i za tydzień w niedzielę, 25 kwietnia dodatkowa Msze św. o godz. 14.30. Nieszpory o godz. 17.30.
 3. Nowenna do św. Jana Pawła II w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. W piątek, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Msza św. w intencji ks. Proboszcza Jerzego Musiałka z okazji imienin w piątek, 23 kwietnia o godz. 18.00.
 6. Dar krwi można złożyć dziś od godz. 9.00 do 15.00 na stanowiskach Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w Domu Katechetycznym.
 7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom z Sikorskiego 4 i 5. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. Sikorskiego 6, 7 oraz z ul. Kleparz. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i w kopertach oraz wpłacone na konto parafialne z przeznaczeniem na prace wykończeniowe i utrzymanie parafii.
 8. W związku z ograniczeniami związanymi z pandemią koronowirusa rocznica I Komunii św. odbędzie się w sobotę, 8 maja 2021 r. podczas Mszy św. o godz. 10.00. Termin Pierwszej Komunii św. bez zmian, w sobotę, 15 maja. Ostateczne godziny I Komunii św. zostaną podane z początkiem maja i zależą od ograniczeń jakie będą wtedy obowiązywały.
 9. Ze względu na ograniczenia w kinach od dzisiaj jest możliwość obejrzenia w Internecie bardzo ważnego premierowego filmu „Wyrok na niewinnych”. To historia najgłośniejszego i najbardziej brzemiennego w skutkach dramatu sądowego w dziejach. Głównym bohaterem jest doktor Bernard Nathanson, zagorzały zwolennik legalizacji aborcji i aktywny uczestnik tamtej sprawy, który później stał się obrońcom życia i autorem głośnego filmu „Niemy krzyk”. Film odsłania burzliwe kulisy procesu, który przesądził o legalizacji aborcji oraz demaskuje metody jakimi posłużyli się aktywiści aborcyjni chcący wywrzeć presję na sędziów. Film można zobaczyć w kinie internetowym. Zaproszenie z unikatowym kodem, które upoważnia do domowego seansu filmu można nabyć w zakrystii lub w kancelarii w godzinach urzędowania w cenie 5 zł.
 10. W niedzielę 25 kwietnia o godz. 16.00 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej różaniec pompejański w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych, a po nim o godz. 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego. Można również nabyć „Gościa extra”, który w całości jest poświęcony św. Józefowi.