OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 11.04.2021 R.


 1. Dziś 2 niedziela wielkanocna obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 14.30 koronka do Miłosierdzia Bożego przy głównym ołtarzu. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Jest to zarazem święto patronalne Caritas.
 2. Dzisiaj dodatkowe Msze św. o godz. 14.30 i 16.00. Za tydzień w niedzielę, 18 kwietnia br. dodatkowa Msza św. będzie tylko o godz. 14.30. Nieszpory o godz. 17.30.
 3. W piątek, 19 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00 w ramach uwielbienia nabożeństwo Drogi Światła.
  Droga Światła to wielkanocne, pełne radości nabożeństwo, wzorowane na Drodze Krzyżowej. Polega ono na rozważaniu 14 spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami i służy przeżywaniu tajemnic paschalnych. Chciejmy przejść z Jezusem Drogę Światła, śledzić Jego spotkania z różnymi osobami, aby każdy z nas poprzez tę modlitwę, radosny śpiew i medytację spotkał Zmartwychwstałego Pana.
  Śpiew i rozważania poprowadzi zespół Alfaton z młodzieżą oazową.
 4. W przyszła niedzielę, trzecią miesiąca, składka przeznaczona na prace wykończeniowe i utrzymanie parafii.
 5. Dar krwi będzie można złożyć w niedzielę, 18 kwietnia br. od godz. 9.00 do 15.00 na stanowiskach Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w Domu Katechetycznym.
 6. Za tydzień, 18 kwietnia, przypada 3 niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela biblijna.
 7. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. Sikorskiego 4 i 5.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego i Gościa Niedzielnego. Można również nabyć „Gościa extra”, który w całości jest poświęcony św. Józefowi. W zakrystii i w wejściu do kościoła można jeszcze nabyć książkę „Przez Krzyż Chrystusa do Zmartwychwstania” autorstwa ks. Proboszcza Jerzego Musiałka.