VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 9.05.2021 R.


 1. W poniedziałek, wtorek, środę, 10 maja – 12 maja, przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się o błogosławieństwo każdej ludzkiej pracy. W poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. o godz. 7.30, procesja wokół kościoła ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych.
 2. Przypominamy, że po ostatniej Mszy św. popołudniowej w każdą niedzielę jest wystawienie Najświętszego Sakramentu przy głównym ołtarzu do wieczornej Mszy św. Zachęcamy do modlitwy. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
 3. Liturgiczne obchody tygodnia:
 • W czwartek, 13 maja o godz. 18.00 rozpoczniemy pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 przy hejnale maryjnym wniesienie figury Matki Bożej Fatimskiej do prezbiterium, wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówienie Litanii Loretańskiej, różaniec fatimski, Msza św. z okolicznościowym kazaniem. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej i błogosławieństwo relikwiami świętych dzieci fatimskich. Nabożeństwo poprowadzi Piotr Leśniak, kęczanin. Intencje modlitewne do różańca fatimskiego można składać do skarbony w kaplicy Matki Bożej fatimskiej. Bardzo prosimy wszystkich o przyniesienie świec z osłonkami! Można je również nabyć przed nabożeństwem w wejściu do kościoła. W tym dniu nie będzie osobnego nabożeństwa majowego.
 • W piątek święto św. Macieja, apostoła. Po litanii do Matki Bożej rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 1. W piątek wypominki i Msza św. o godz. 18.00 ofiarowana za dusze wypominane w naszym kościele oraz za zmarłych w roku 2021. Podczas Mszy św. będziemy wymieniać zmarłych z ostatniego miesiąca.
 2. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary rodzicom klas IV. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy rodzicom klas III. Sprzątanie i dekoracja kościoła po Mszach św. wieczornych: w poniedziałek rodzice klasy 3 A, we wtorek rodzice klasy III B, w środę rodzice klasy III C, w piątek rodzice klasy III D. Spowiedź w piątek od godz. 15.30 klasami według podanego rodzicom programu. Pierwsza Komunia św. w sobotę: o godz. 9.00 klasa III B, godz. 10.15 klasa III A, godz. 11.30 klasa III C, godz. 12.45 klasa 3 D. Prosimy, aby w godzinach 8.30 – 14.00 nie przychodzić do kościoła na modlitwę indywidualną.
 3. Msza św. dla dzieci przedszkolnych i klas pierwszych oraz małżeństw w niedzielę, 16 maja o godz. 10.00.
 4. W niedzielę, 16 maja składka przeznaczona na prace wykończeniowe i utrzymanie parafii.
 5. Bierzmowanie młodzieży klas pierwszych zawodowych i średnich odbędzie się 26 maja podczas Mszy św. o godz. 16.30 i 18.30. Młodzież klas VIII przystąpi do bierzmowania po wakacjach.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć nowy, podwójny, liczący 48 stron numer Głosu Serca.
 7. Przypominamy, że Msze św. można zamawiać tylko w kancelarii w godzinach urzędowania.