22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.08.2022 R.

 

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Sławomira Młodzika, który od soboty podjął pracę duszpasterską jako wikariusz. Sławomir będzie katechizował młodzież w szkole podstawowej, opiekował się młodzieżą oazową oraz przygotowywał młodzież do bierzmowania. Otoczmy go naszą serdeczną modlitwą.
 2. Nieszpory w każdą niedzielę o godz. 17.30.
 3. Od poniedziałku, 29 sierpnia Msze św. w dni powszednie o godz. 6.30, 7.30 i 18.00. Spowiedź w dni powszednie pół godziny przed każdą Mszą św. rano i wieczór, w niedzielę 20 minut przed Mszą św.
 4. Spotkanie Mężczyzn św. Józefa we wtorek. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00 w intencji Mężczyzn św. Józefa, mężczyzn i ojców naszej parafii, a po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa prowadzona przez mężczyzn. Będziemy Mu polecać naszą pracę, małżeństwa i rodziny, ojców i mężów, matki i żony, dzieci i młodzież.
 5. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży szkoły podstawowej oraz młodzieży szkół zawodowych i średnich w czwartek o godz. 7.30 i o godz. 18.00. Zapraszamy do modlitwy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli oraz pracowników szkoły. Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego w pierwszy czwartek lub w pierwszy piątek.
 6. W piątek przypada w naszej parafii całodniowa dziękczynna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej diecezji. Zachęcamy wszystkich Parafian, dzieci, młodzież i dorosłych w tym dniu w godzinach od 9.00-18.00 do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w powyższej intencji.
 7. Kalendarz liturgiczny:
 • W poniedziałek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 • W czwartek od godz. 17.00 Godzina Święta przed pierwszym piątkiem prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ. W czasie adoracji modlimy się szczególnie za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego. O godz. 17.45 nowenna do św. Józefa Bilczewskiego prowadzona przez Margaretki. Od godz. 17.00 spowiedź przed pierwszym piątkiem.
 • W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 18.00 i 20.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu rano od godz. 8.00 – 9.00, prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ oraz po Mszy św. wieczornej od godz. 18.30 prowadzi młodzież oazowa i rodziny Domowego Kościoła. Spowiedź od godz. 17.00 i pół godziny przed Mszą św. Po Mszy św. o godz. 20.00 zmiana tajemnic dla Róży Rodzin.
 • W sobotę wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 • W sobotę kolejne nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca. Rozpoczęcie o godz. 7.30 Mszą św. z kazaniem, a po niej Różaniec. Po nabożeństwie zmiana tajemnic Różańca dla Róż Kobiet.
 1. W sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.
 2. Sakrament chrztu św. będzie udzielany w niedzielę, 4 września podczas Mszy św. o godz. 13.00. Rodziców i chrzestnych prosimy na katechezę przed chrztem św. w czwartek, 1 września po Mszy św. wieczornej.
 3. Spotkanie młodzieży mającej przyjąć bierzmowanie w piątek, 2 września. Młodzież wraz z rodzicami uczestniczy we Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w domu katechetycznym.
 4. Rozpoczęcie roku formacyjnego wszystkich wspólnot parafialnych w przyszły piątek, 9 września Mszą św. o godz. 18.00.
 5. Od dzisiejszej niedzieli, po Mszach św. 8.30 -13.00 w domu katechetycznym będzie otwarta parafialna kawiarenka. Serdecznie zapraszamy na „Kawę z sercem” i wadowicką kremówkę, którą można również nabyć na wynos.
 6. Trwa akcja Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Przypominamy, że akcja polega na tym, że wierni zabierają do domu z zakrystii pusty plecak i sami uzupełniają go przyborami szkolnymi. Wypełniony należy oddać do środy, 31 sierpnia z powrotem do kościoła, aby mogło nim zostać obdarowane jakieś konkretne dziecko przed rozpoczęciem roku szkolnego. Wszystkim, którzy już oddali plecak z przyborami szkolnymi w imieniu dzieci potrzebujących składamy serdeczne Bóg zapałać.
 7. Zarząd Klubu HDK przy naszej parafii wraz Domem Kultury w Kętach serdecznie zapraszają na XVIII Rajd Rowerowy, który odbędzie się w sobotę, 3 września 2022 r. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 8.45 w intencji krwiodawców, uczestników rajdu i sponsorów. Zapisy do środy, 31 sierpnia w Domu Katechetycznym, w niedzielę od 11.00-13.00, w dni powszednie w godzinach 9.00 – 10.30 i 16. 00 – 17. 30. Koszt 35 zł.
 8. Uroczystości ku czci św. Melchiora Grodzieckiego odbędą się w niedzielę, 4 września 2022 r. Rozpoczęcie w kościele Św. Marii Magdaleny w Cieszynie o godz. 15.00.
 9. W sobotę, 17 września br. odbędzie się diecezjalna pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. W programie o godz. 10.00 droga krzyżowa, o godzinie 12.30 Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa przy ołtarzu polowym połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, koncert uwielbienia i akt oddania rodzin Matce Bożej. Z parafii organizujemy wyjazd autokarem. Koszt 30 zł. Wyjazd o godz. 7.30. Zapisy w zakrystii.