Pielgrzymka do grobu Św. Charbela

AKTUALNOŚCI » Pielgrzymka do grobu Św. Charbela

 

Pielgrzymka do grobu Św. Charbela

LIBAN - 9 dni

Termin: 13 - 21 Listopad 2020 r.

Sprawdzony program zwiedzania:

Harissa - Annaya (Św. Charbel) - Bejrut - Dolina Bekaa - Dolina Kadisza i cedry - Byblos

- Jrbta (Św. Rafka) - Kfifan (Św. Hardini) - Tyr - Sydon - Jaskinie Jeita

 

Dzień 1: Przelot na trasie Warszawa - Bejrut

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Bejrutu. Przylot do Bejrutu w późnych godzinach nocnych. Po przylocie transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu Bejrucie.

Dzień 2: Harissa, Annaya – Św. Charbel, Bkerke

Po późnym śniadaniu wyruszymy do Harissy. To bardzo ważny ośrodek pielgrzymowania chrześcijan libańskich. Wjazd na wzgórze Harissa (620 m n.p.m.), gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Boskiej, patronki Libanu i skąd roztacza się piękny widok na zatokę Jounieh. W Harissa nawiedzimy też maronicką katedrę. Przejazd do Annaya – miejsca najścislej związanego ze św. Charbelem Makhloufem (do dnia dzisiejszego zarejestrowano ponad 23 tys. Cudownych uzdrowień w tym miejscu). W położonym na wysokości 1200 m n.p.m. klasztorze św. Marona będziemy mieć czas na modlitwę przy relikwiach świętego. Nawiedzenie nowego kościoła oraz pustelni św. Piotra i Pawła, w której św. Charbel spędził ostatnie lata swojego życia. Następnie zwiedzanie maronickiego klasztoru Bkerke – siedziby Patriarchy Maronitów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3: Bejrut, Zahle

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Bejrutu – spacer po odnowionym Down Town (Stare Miasto), zobaczymy min.: Deir el Qamar – miejsce byłej siedziby rządu Libanu, bogato dekorowany pałac Beiteddine, dawną rezydencję tureckiego gubernatora, który jest jednym z lepszych przykładów nowożytnej architektury arabskiej w całym Libanie. Następnie wizyta w Sanktuarium Matki Bożej z Zahleh, zwiedzanie sanktuarium, wjazd na statuę Matki Bożej. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4: Dolina Bekaa - Baalbeck

Śniadanie. Przejazd do Doliny Bekaa – dolina znana ze wspaniałych pozostałości antycznych ruin. Najbardziej znanym miejscem archeologicznym jest antyczne miasto Baalbeck – centrum kultu staro semickiego boga Baala, gigantyczna

świątynia Jowisza oraz wiele innych pozostałości. Przejazd w kierunku Ksara – miasta, które już przez rzymian wykorzystywane było do produkcji wina ze względu na walory Doliny Bekaa i możliwość uprawiania winorośli. Odpowiednia ilość słońca, wilgotność oraz specyficzne warunki powodują, że wino staje się wyjątkowe. Możliwość odwiedzenie starej winiarni, degustacji oraz zakup wina. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: Quzhayya, Las cedrowy, Dolina Quadisha

Rano, po śniadaniu wyruszymy do Qozahaya, gdzie znajduje się Klasztor Św. Antoniego Wielkiego. Następnie wyruszymy trasą na północ Libanu do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie, poszukiwanych niegdyś do budowy wielkich budowli sakralnych. Przejazd Doliną Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII i XIII wiecznymi freskami. Postój w Bekaa-Kafra, w miejscu urodzenia Św. Charbela. Pamiątką po świętym jest tutaj skromny domek zamieniony w kaplicę oraz źródełko. Na koniec dnia nawiedzimy także Diman, letnią siedzibę Patriarchy Kościoła Maronickiego. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: Byblos, Jrbta - Św. Rafka

Śniadanie w hotelu. Transfer do Byblos, miasta z V w p.n.e. Tutaj zobaczymy pozostałości cywilizacji z wielu okresów starożytnych, a także świetnie zachowany zamek krzyżowców oraz teatr rzymski i perską fortecę. Byblos to najwspanialszy niegdyś port fenicki, eksportujący drewno cedrowe do Egiptu, a także miejsce powstania alfabetu fenickiego. Zwiedzanie katedry św. Jana Chrzciciela. Tego dnia będziemy poznawać także innych świętych, którzy żyli w Libanie. Szczególną osobą jest zakonnica św. Rafka, której sanktuarium znajduje się w miejscowości Jrabta. Św. Rafka za życia doznawała wielkich cierpień. Doświadczona była ślepotą, bolesną amputacją oczu, silnymi bólami, a także paraliżem. Dlatego też jest patronką osób przewlekle chorych i chorych na raka, którym wyprasza skutecznie łaski uzdrowienia. Poznamy także osobę św. Nimatullaha al-Hardiniego, który był wychowawcą i nauczycielem św. Charbela i mnicha, który również jest wielkim świętym, a którego ciało nie ulega zepsuciu. Znajdują się one w miejscowości Kfifane. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7: Sydon, Tyr, Maghdoushe

Śniadanie. Przejazd do znanych w starożytności miast fenickich: Sydonu i Tyru. Z Ewangelii dowiadujemy się, że także tutaj nauczał i dokonywał cudów Pan Jezus. To tutaj powstały jedne z pierwszych wspólnot chrześcijańskich, przebywał tu także św. Paweł. Zobaczymy Zamek Morza wzniesiony w XIII wieku, stare miasto, fabrykę i targ mydła z XV wieku. Postój w Maghdoushe. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, które wybudowane zostało na miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja oczekiwała na powrót Jezusa z Sydonu, kiedy On nauczał w tej okolicy. Po całodziennym zwiedzaniu powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: Bejrut, Jaskinia Jeita

W tym dniu poznajemy Bejrut - stolicę Libanu, która pomimo zniszczeń potrafiła się odrodzić i ponownie rozkwita. Miasto jest malowniczo położone na półwyspie otoczonym Morzem Śródziemnym. Dzień zaczynamy od objazdu Bejrutu z postojami w ciekawszych miejscach. Zwiedzamy Hamrę, prawdziwe serce współczesnego miasta. Jedziemy do położonego nieco dalej na wschód centrum. Place de l'Etoile z licznymi kawiarniami przywołuje nam na myśl Paryż. Ważnym punktem miasta jest Martyr's Square (Plac Męczenników), miejsce wielu politycznych wydarzeń. Z pewnej odległości zobaczymy dobrze strzeżone budynki rządowe. Bejrut to także pozostałości po czasach rzymskich, bizantyjskich i okresu krzyżowców. Chwilę relaksu przynosi spacer Corniche, elegancką, wysadzaną palmami nadmorską promenadą. Jeżeli pozwala na to bezpieczeństwo udamy się na polski cmentarz, gdzie zostali pochowani Polacy uchodzący z Armią Andersa ze Związku Sowieckiego. W Bejrucie zobaczymy oczywiście kościoły. W mieście tym kościoły katolickie sąsiadują z prawosławnymi i meczetami, a wyznawcy tak różnych wyznań żyją obok siebie w pokoju. Święty Jan Paweł II wyraził się, że Liban to więcej niż kraj - to przesłanie dla świata. Znajdziemy się m.in. w katedrze św. Ludwika i zwiedzamy maronicką Katedrę św. Jerzego. Następnie udamy się do niezwykłej jaskini Jeita. To kompleks jaskiń nadzwyczajnej urody, z ich wnętrza wypływają wody rzeki Nahr al Kalb. Zwiedzanie Jeita i podzwiwianie fantastycznych form naciekowych. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9: Przelot na trasie Bejrut - Warszawa

Wylot z Bejrutu do Warszawy w nocy lub nad ranem. Powrót do Warszawy, zakończenie pielgrzymki.

Cena: 1350* USD /osoby

(cena skalkulowana dla grupy min. 35 osób płatnych)

CENA ZAWIERA:

• Przelot linią liczą LOT na trasie: Warszawa – Bejrut – Warszawa, bagaż główny 23 kg, bagaż podręczny 8 kg;

• Transfery autokarem na trasie całej pielgrzymki;

• 8 noclegów w hotelach 3*/ 4* (pokoje 2-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, na zapytanie: pokoje 3-osob.);

• Wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji;

• Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: KL, NNW z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych. Istnieje możliwość rozszerzenia sumy ubezpieczenia za dodatkową odpłatą (informacje w biurze);

• Opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika;

• Przedstawiony program pielgrzymki;

• Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów;

• Podatek VAT.

CENA NIE ZAWIERA:

• zwyczajowych napiwków dla przewodnika, kierowcy i obsługi hotelowej, system Tour Guide – trzeba przeznaczyć na ten cel kwotę około 100 USD/osoby (płatne na miejscu u przewodnika);

• napojów do obiadokolacji;

• dodatkowych ubezpieczeń od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (4,14 % ceny pielgrzymki, płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę);

• dopłaty do pokoju 1-osobowego – na zapytanie; dopłata około 250 USD;

• wydatków własnych;

• świadczeń nie wymienionych w ofercie.

WAŻNE INFORMACJE:

1. Każdy uczestnik musi posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu z pielgrzymki.

2. Paszport nie może posiadać jakichkolwiek pieczątek świadczących o pobycie w Izraelu !!!

3. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.

4. B.P. Orlando Travel nie ponosi odpowiedzialności za zmiany dokonane przez linie lotnicze.

5. W przypadku zmiany godzin przelotów B.P. Orlando Travel zastrzega sobie możliwość zmian w programie.

6. Na tę chwilę żadne rezerwacje nie zostały dokonane.

* OSTATECZNA CENA JEST POTWIERDZONA W MOMENCIE POTWIERDZENIA REZERWACJI W LINII LOTNICZEJ.

 

Biuro Podróży ORLANDO TRAVEL Sp. z o.o.

32-050 Skawina, ul. Ks. J. Popiełuszki 2 D

Tel. +48 12 276 24 39 wew. 23

Tel. kom. +48 791 110 712

orlando@orlando.com.pl

www.orlando.com.pl, www.pielgrzymki.pl

NIP: 944-20-64-651, REGON: 351384359, KRS: 0000118138