OGŁOSZENIA 13.01.2019 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO  - 13. 01. 2019 R. 

 

1.Dziś NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, która kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia. W tradycji polskiej śpiewamy kolędy i utrzymujemy dekorację świąteczną do 2 lutego - święta Ofiarowania Pańskiego. Okres zwykły (zielony kolor szat liturgicznych) rozpoczynamy 14 stycznia. Msze św. w czasie ferii zimowych, czyli od poniedziałku 14 stycznia do soboty, 26 stycznia o godz. 7.00 i 18.00. Intencje pogrzebowe odprawiane przez księży w czasie ferii są wywieszone w gablotce.

2. Kalendarz liturgiczny:

•W czwartek wspomnienie św. Antoniego, opata.

•Od piątku, 18 stycznia do 25 stycznia obchodzimy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

•W sobotę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

5. Dzisiaj, 13 stycznia zakończymy wizytę duszpasterską. Rodziny, które nie mogły być obecne w domu w czasie wizyty duszpasterskiej, jeśli pragną odwiedzin, prosimy o kontakt w zakrystii dzisiaj po Mszy św. lub w tygodniu w kancelarii celem ustalenia odwiedzin. Msza św. w intencji rodzin odwiedzonych przez ks. Andrzeja w niedzielę, 13 stycznia o godz. 8.30, przez Ks. Grzegorza w niedzielę, 20 stycznia o godz. 10.00, w niedzielę, 20 stycznia przez ks. Marcina o godz. 11.30, w niedzielę, 27 stycznia o godz. 8.30 przez ks. Sławomira, o godz. 10.00 przez ks. Proboszcza.

6. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w środę po Mszy św. wieczornej.

7. Opłatek dla nauczycieli i katechetów oraz wszystkich wspólnot parafialnych: Rady Parafialnej i Ekonomicznej, chóru Głos Serca, Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ., małżonków Domowego Kościoła, Zespołu Charytatywnego, Redakcji Głosu Serca, Mężczyzn Świętego Józefa, Bractwa Miłosierdzia, lektorów, animatorów, ministrantów i scholi z rodzicami, Zarządu HDK, Rodziny Radia Maryja, Róży Kobiet i Rodzin, Apostolstwa Dobrej Śmierci, kręgu biblijnego, uczestników katechezy dla dorosłych, uczestników kursu Alpha, Klubu Seniora, przedstawicieli grupy AA odbędzie się w domu katechetycznym w sali Św. Rodziny w czwartek, 17 stycznia po Mszy Św. o godz. 18.00 odprawianej w intencji nauczycieli i wszystkich wspólnot. Serdecznie zapraszamy do modlitwy i na wspólne kolędowanie.

8. W piątek, trzeci miesiąca oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, prośby i podziękowania oraz koronka do Miłosierdzia Bożego.  Od nowego roku w każdy trzeci piątek miesiąca zgodnie z prośbą Bractwa Miłosierdzia Msza św. o godz. 18.00 będzie w intencji dziękczynnej oraz błagalnej o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

Po zakończonym nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego będzie wieczór uwielbienia. Zachęcamy i zapraszamy na ten wieczór, by wspólnie wielbić i wychwalać Pana i Jego Miłosierdzie.

9. Msza św. dla dzieci przedszkolnych i młodych małżeństw w niedzielę, 20 stycznia o godz. 10.00.

10. W niedzielę, 20 stycznia br. odbędzie się w naszym kościele XIV Koncert Kolęd poświęcony pamięci Świętego Jana Pawła II.  Rozpoczniemy go o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i modlitwą w intencji naszych rodzin za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Wystąpi zespół ze Ślemienia: Igramy z Pokusą z najpiękniejszymi kolędami i pastorałkami w opracowaniach góralskich. Serdecznie zapraszamy.

11. W poniedziałek rozpoczynamy Tydzień z Panem Bogiem, który odbędzie się w dniach w godzinach 10.00 do 13.00 w sali Świętej Rodziny w domu katechetycznym. Można jeszcze zapisywać dzieci w zakrystii, wpłacając jednocześnie 10 zł z przeznaczeniem na organizację zajęć. Dziś przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek z przeznaczeniem na organizację tego tygodnia.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom os. Nad Sołą 1, 2. Nie było nikogo do sprzątania z bloku nr 3. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. Nad Sołą 4, 5 i 6. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca składka przeznaczona na prace wykończeniowe i utrzymanie kościoła.

13. Przy wyjściach z kościoła można jeszcze nabyć świąteczny numer Głosu Serca, w zakrystii Gościa Niedzielnego i Miłujcie się.