OGŁOSZENIA 13.10.2019 r.

 

 

 

OGŁOSZENIA - 28 NIEDZIELA  ZWYKŁA  13.10. 2019 R.

 

 

1. Dzisiaj ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Będzie ono w następującym porządku liturgicznym: o godz. 17.00 przy hejnale maryjnym i śpiewie O Maryjo witam Cię wniesienie figury Matki Bożej Fatimskiej do prezbiterium, wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec fatimski. Po różańcu procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Po procesji o godz. 18.00 Msza św. z okolicznościowym kazaniem i uczczenie relikwii świętych dzieci fatimskich. Bardzo prosimy wszystkich o przyniesienie świec z osłonkami! Można je nabyć przed nabożeństwem przy wejściu do kościoła. Nabożeństwo będzie prowadził ks. Łukasz Brzeziecki. 

2. Dziś też z racji Dnia Papieskiego zbierane są ofiary do puszek przed kościołem na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. 

 3. W poniedziałek, 14 października odbędzie się w naszej parafii odpust z okazji wspomnienia św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Kazania wygłosi i uroczystą sumę odpustową odprawi o godz. 18.00 ks. Piotr Konieczny, proboszcz z parafii Nawiedzenia NMP w Hałcnowie. W poniedziałek kancelaria nieczynna.

4. Kalendarz liturgiczny:

•We wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

•W środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

•W czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

•W piątek święto św. Łukasza, Ewangelisty.

5. Spotkania wspólnot:

•Katecheza dla dorosłych we wtorek po Mszy Św. wieczornej. 

•Koła Przyjaciół Radia Maryja w środę po Mszy Św. wieczornej.

•Bractwa Miłosierdzia w czwartek o godz. 17.00.

•Klubu Seniora w czwartek o godz. 17.00.

•Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek po Mszy św. wieczornej. 

6. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III piątku miesiąca. Po różańcu odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. odbędzie wieczór uwielbienia. Zachęcamy i zapraszamy na ten wieczór, by wspólnie wielbić i wychwalać Pana i Jego Miłosierdzie.

7. Msza św. dla dzieci przedszkolnych i małżeństw w niedzielę, 20 października, o godz. 10.00. 

8. W III niedzielę miesiąca, 20 października, składka przeznaczona na prace wykończeniowe – remont domu katechetycznego.

9. Wypominki roczne na Msze św. na godz. 7.00., 11.30., 18.00 oraz jednorazowe można składać codziennie w zakrystii po różańcu lub po Mszy św., a także w kancelarii w godzinach urzędowania. 

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary na kwiaty parafianom z os. 700 – lecia 1, 2 i 3. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. 700 – lecia 4 i 5. 

11. Dzisiaj  można złożyć dar krwi od godz. 9.00 do 15.00 na stanowiskach Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w Domu Katechetycznym.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego. Przy wejściach do kościoła można jeszcze nabyć październikowy numer Głosu Serca.

13. Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do kościoła Świętych Małgorzaty i Katarzyny w Kętach  odbędzie się w sobotę, 19 października br. Rozpoczęcie o godzinie 10:00 Mszą św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Gregera. Po liturgii – konferencja ks. dra Szymona Tracza.

14. Gmina Kęty i Dom Kultury w Kętach zapraszają na IX Jarmark Świętojański w niedzielę, 20 października oraz na Przegląd Filmów Religijnych, które odbędą się w dniach 24-27 października w Kętach. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej Domu Kultury w Kętach.