OGŁOSZENIA 22.11.2020 r.

 

 

 

OGŁOSZENIA   

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

22.11. 2020 R.

 

1. Dziś w ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. odmówienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, za co można zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu. Nieszpory dziś o godz. 17.30.

2. Kalendarz liturgiczny:

•We wtorek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

•W środę o godz. 16.30 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej Różaniec Pompejański w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych. 

•W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do bł. Matki Celiny Borzęckiej.

3. Msza św. w intencji ks. Marcina Pompera i ks. Andrzeja Wołpiuka z okazji imienin w piątek o godz. 18.00.

4. W przyszłą niedzielę, I Niedziela Adwentu. Zachęcamy dzieci do wykonania lampionów, konkurs na najładniejszy lampion, w czwartek, 10 grudnia.

5. Msza św. w intencji Mężczyzn Świętego Józefa, mężczyzn i ojców naszej parafii we wtorek o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

  6. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary na kwiaty parafianom os. 700 – lecia 6 i 7. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. 700 – lecia 8 i 11. Od kilkunastu dni kościół jest ogrzewany, prosimy o zamykanie drzwi. Prosimy również o pozstawianie po skorzystaniu z toalety porządku, niestety niektórzy nie umieją w sposób właściwy z niej korzystać. W dobie pandemii w sposób szczególny zachowajmy czystość i kulturę.

7. Przy wyjściach z kościoła można nabyć jeszcze listopadowo-grudniowy numer Głosu Serca, na stoliku przy zakrystii nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego.

8. Przypominamy, że wypominki roczne można zamawiać do końca listopada. 

9. Od przyszłej niedzieli w wejściu do kościoła będą rozprowadzane adwentowe świece Caritas i kartki świąteczne. Minimalny koszt jednej małej świecy 8 zł, dużej 25 zł. 

10. Od poniedziałku, 23 listopada do 22 grudnia w naszym kościele będą odprawiane Msze św. gregoriańskie za + ks. Jerzego Leśko. Zachęcamy do uczestnictwa i modlitwy za byłego księdza proboszcza. Godziny Mszy św. są podane w Głosie Serca i na stronie internetowej parafii.

11. W związku z sytuacją epidemiczną w Polsce w Diecezji Bielsko-Żywieckiej nie będzie w tym roku odwiedzin duszpasterskich rodzin w tradycyjnym okresie. Wizytę duszpasterską przenosimy na czas, kiedy pozwolą na to warunki sanitarne.