OGŁOSZENIA 23.06.2019 r.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.06.2019 r.

 

 

1. Decyzją polskich biskupów w niedzielę, 23 czerwca br. we wszystkich kościołach w Polsce, po zakończeniu Mszy świętej, należy odśpiewać Suplikacje. Jest to modlitwa przebłagania Pana Boga za wszystkie zniewagi i profanacje wobec świętości, jakie miały miejsce w ostatnim czasie na terenie naszego kraju.

2. W związku z wakacjami Msze św. w tygodniu od poniedziałku, 24 czerwca do soboty, 31 sierpnia o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź w dni powszednie rano i wieczór pół godziny przed Mszą św. W niedzielę 20 minut przed każdą Mszą św. Prosimy o przychodzenie do spowiedzi wcześniej, a nie tuż przed rozpoczęciem Mszy św. Intencje pogrzebowe odprawiane przez księży w czasie urlopu są wywieszone w gablotce. 

3. We wtorek o godz. 16.00 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej różaniec pompejański w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych. 

4. Spotkanie Mężczyzn św. Józefa we wtorek. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą św. w intencji Wspólnoty Mężczyzn Świętego Józefa  oraz wszystkich mężczyzn i ojców z naszej parafii, a po niej spotkanie w sali Świętej Rodziny.

5. Liturgiczne obchody tygodnia:

•W poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. 

•W środę po litanii do NSPJ nowenna do bł. Matki Celiny Borzęckiej.

•W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

•W sobotę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Składka przeznaczona na Świętopietrze. Kancelaria w sobotę nieczynna. 

•W niedzielę zakończenie nabożeństw czerwcowych. 

6. Od poniedziałku rozpoczyna się „Tydzień z Panem Bogiem” - czas wypoczynku dla dzieci w godzinach od 10.00 do 13.00 w domu katechetycznym, który zakończymy w sobotę. Są jeszcze miejsca. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie prosimy o wpłatę 20 zł. Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary z przeznaczeniem na ten cel. Zebrano 2541 zł. 

7. W piątek nasza parafia przeżywa odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 16.00, 18.00. Uroczystą sumę odpustową o godz. 18.00 w intencji Parafian i modlących się w naszej świątyni odprawi ks. Infułat Władysław Gasidło. Po Mszy św. procesja wokół kościoła. Kazania wygłosi ks. Łukasz Brzeziecki. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W dniu odpustu parafialnego – po Mszach św. o godz. 7.00, 9.00, jak również po Mszy św. o godz. 16.00 i o godz. 18.00 czeka wszystkich parafian jak również przybyłych gości wiele atrakcji. Zgłodniali i smakosze będą mogli sobie kupić odpustową grochówkę, kiełbaskę z grilla. Młodzież będzie serwowała ciasto, herbatę i kawę. Dochód przeznaczony na rekolekcje wakacyjne młodzieży. Ponadto wieczorem, po procesji wystąpi młodzieżowy zespół instrumentów dętych Tingle – Tangle  Band, grając muzykę rozrywkową, popularne przeboje krajowe i zagraniczne.  

8. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy Parafii NSPJ w Kętach organizuje wyjazd do Częstochowy na Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja w niedzielę, 14 lipca. Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu przy kościele. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy w zakrystii oraz telefonicznie na numer podany w ogłoszeniu.

9. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Częstochowy w dniach 6.08.-11.08 br. odbywają się w Księgarni Tuczytam w Kętach ul. Mickiewicza 9 w godz. od 9:00 – 17:00. 

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom os. ks. kard. S. Wyszyńskiego 5, 6, 7, 8. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. ks. kard. S. Wyszyńskiego 9, 10, 11.

11. Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania ołtarzy oraz pobożnego przeżycia Bożego Ciała serdecznie dziękujemy. Dziękujemy służbie kościelnej, ministrantom i lektorom, scholi dziewcząt, oazie młodzieżowej, osobom niosącym symbole religijne, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopczykom dzwoniącym i ich rodzicom, chórowi Głos Serca, pocztom sztandarowym: górników, Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ oraz wszystkim wiernym, którzy poprzez modlitwę włączyli się aktywnie w tę wielką manifestację naszej wiary, uwielbiając Najświętszy Sakrament. Dziękujemy Policji i Straży Miejskiej za zabezpieczenie trasy procesji. Dziękujemy małżonkom Domowego Kościoła, MSJ, Arcybractwu Straży Honorowej NSPJ, młodzieży oazowej i lektorom, Rodzinie Radia Maryja i Różom Kobiet, grupie mężczyzn oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie ołtarzy i dekorację. Procesja eucharystyczna dziś po Mszy św. o godz. 10.00, w oktawie Bożego Ciała po nabożeństwie czerwcowym, które rozpoczynamy o godz. 17.30.

12. W niedzielę, 30 czerwca będzie można złożyć dar krwi na Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w godz. 9.00-15.00 w domu katechetycznym.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego. Można jeszcze nabyć czerwcowy numer Głosu Serca.

14. Trwa peregrynaca obrazu Matki Bożej Różańcowej z Pompei. Obecnie mogą się zapisywać w zakrystii osoby z os. 700 - lecia.  Przekazanie obrazu jest w godzinach wieczornych ok. godz. 19.00. Nowa rodzina odbiera od osoby, która oddaje obraz.