OGŁOSZENIA 21.4.2019 r.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 21.04.2019 R. 

 

1.Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną. Obchodzi się ją jako Uroczystości Pańskie. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

2.W czwartek o godz. 16.30 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej różaniec pompejański w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych, a o godz. 6.30 Msza św. w powyższej intencji.

3.Msza św. w intencji ks. Proboszcza Jerzego Musiałka z okazji imienin w czwartek, 25 kwietnia o godz. 18.00.

4.Spotkanie rady Parafialnej i Ekonomicznej w czwartek, 25 kwietnia o godz. 18.45.

5.W piątek, 26 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00 w ramach uwielbienia nabożeństwo Drogi Światła. DROGA ŚWIATŁA to wielkanocne, pełne radości nabożeństwo, wzorowane na Drodze Krzyżowej. Polega ono na rozważaniu 14 spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami i służy przeżywaniu tajemnic paschalnych. Chciejmy przejść z Jezusem Drogę Światła, śledzić Jego spotkania z różnymi osobami, aby każdy z nas poprzez tę modlitwę, radosny śpiew i medytację spotkał Zmartwychwstałego Pana.

6.Najbliższa niedziela obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Msza św. w intencji Bractwa Miłosierdzia o godz. 11.30, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego przy głównym ołtarzu.

7.W niedzielę Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 10.00 przed kościołem tańce lednickie.

8.Spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. w niedzielę, 28 kwietnia po Mszy św. o godz. 10.00.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom os. 700 – lecia 6 i 7, a także mężczyznom i kobietom, którzy sprzątającym kościół podczas Wielkiego Tygodnia. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. 700 – lecia 8 i 11. Dziękujemy również za ofiary złożone ostatnio na tacę w kopertach oraz wpłacone na konto z przeznaczeniem na prace wykończeniowe. 

10. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego, mężczyznom i kobietom, a szczególnie Siostrze Angeli. Dziękujemy wszystkim przedstawicielom poszczególnych ulic i osiedli za prowadzenie adoracji oraz wspólnotom, a mianowicie: ministrantom, scholi dziewcząt, lektorom, młodzieży oazowej, animatorom, chórowi Głos Serca, Arcybractwu Straży Honorowej NSPJ, małżonków Domowego Kościoła, Apostolstwu Dobrej Śmierci, Zespołowi Charytatywnemu, Bractwu Miłosierdzia, HDK, Rodzinie Radia Maryja, Różom Kobiet, MSJ, panu organiście, OSP Kęty. Dziękujemy również Zespołowi Charytatywnemu za rozprowadzenie baranków wielkanocnych, paschalików i dewocjonali.

11. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę Śladami wczesnego chrześcijaństwa do Gruzji i Armenii w dniach 1-12 październik br. Bliższe informacje u ks. Proboszcza i na stornie internetowej parafii.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego Miłujcie się oraz świątecznego numeru Głosu Serca.

13. W przyszłą niedzielę do puszek przed kościołem można będzie złożyć ofiary na radio Anioł Beskidów. Rozgłośnia poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia Kościoła naszej diecezji na falach eteru i przez Internet.

14. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Powiatowego Zespołu nr 10 Szkół Mechaniczno - Elektrycznych im. M. Kopernika oraz Powiatowego Zespołu nr 11 Szkół Ogólnokształcących im. S. Wyspiańskiego w Kętach informują, że 25 i 26 kwietnia br. od godz. 9.00 odbędzie się Dzień Otwarty. Więcej informacji na stronach internetowych szkół.