KURS ALPHA i BETA

AKTUALNOŚCI » KURS ALPHA i BETA

 

KURS ALPHA DLA MŁODZIEŻY

 

 

Dnia 5 kwietnia 2018r. w naszej Parafii rozpoczynamy I edycję Kursu Alpha dla Młodzieży.

 

Kurs Alpha dla Młodzieży jest  cyklem interaktywnych spotkań w czasie, których odkrywamy podstawy wiary chrześcijańskiej. To narzędzie ewangelizacyjne oparte na gościnności, wymianie poglądów i modlitwie. Każde spotkanie obejmuje wspólny posiłek, wykład lub film na określony temat związany z wiarą i dyskusję w małych grupach, spotkaniom towarzyszy swobodna i przyjazna atmosfera, przystępna forma i humor. 

Rozpoczynający każde spotkanie poczęstunek to świetna okazja do bliższego poznania się z innymi uczestnikami kursu. 

Po nim następuje wykład  lub film na temat wiary chrześcijańskiej. Wykłady oparte są na Biblii, prawdach wiary oraz osobistym doświadczeniu mówcy. Obrazowe przykłady, przemyślana logika wywodu, dobre poczucie humoru, zgodność z nauką Kościoła sprawiają, że chętnie się ich słucha.

Następnie są małe grupy, umożliwiają one uczestnikom nawiązywanie przyjaźni i budowanie wzajemnego zaufania. Można słuchać, dowiadywać się, dyskutować i odkrywać. A także pytać o wszystko. Alpha dla Młodzieży to miejsce, gdzie żadne pytanie nie jest zbyt naiwne czy niestosowne. Stosujemy zasadę „Jeśli chcesz” – tzn. jeśli trudno Ci się dzielić swoimi przeżyciami z innymi osobami to nie musisz nic mówić. Wystarczy, że będziesz słuchał innych. Sam zdecydujesz kiedy będziesz chciał się włączyć w dyskusję w grupie. 

Alpha dla Młodzieży jest skierowana przede wszystkim do nastolatków (powyżej 13 lat), którzy zagubili relacje z Bogiem, przeżywają kryzys wiary i poszukują sensu życia. Alpha jest także pomocą dla tych, którzy pragną odświeżyć swoją wiarę lub poszukują dojrzalszego spojrzenia na jej podstawy.

 Na Alpha dla Młodzieży może przyjść każdy niezależnie od poglądów.

Kurs Alpha trwa 10 tygodni (co tydzień spotkanie ok. 2-3 godz.) z wyjazdem weekendowym w połowie kursu. 

ZACZYNAMY 5 KWIETNIA 2018 ROKU O GODZINIE 18.30.

Spotkania będą odbywać się w domu katechetycznym obok koscioła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach na Osiedlu.

 Zapisy na kurs: Tel. 500 195 020; 515 476 101

 

KURS BETA

 

Jest to cykl 7 spotkań oparty na temacie sakramentów świętych. Czy wiesz czym są i jaki wpływ mają na Twoje życie? Jeżeli tak, to przyjdź i podziel się doświadczeniem. Jeżeli nie, to przyjdź i dowiedz się po co one są. 

Spędzimy ten czas wspólnie, by wzmocnić swoją wiarę. 

 

Zaczynamy 4 kwietnia 2018 roku o godzinie 18.30 po Mszy Św.

Spotkania będą odbywać się w domu katechetycznym obok koscioła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach na Osiedlu.

 Zapisy na kurs: Tel. 693 077 753, 604 262,094