XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.09.2021 R.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna TYDZIEŃ WYCHOWANIA pod hasłem „W blasku ojcostwa”. Otoczmy modlitwą dzieci i młodzież, aby z pomocą rodziców i wychowawców budowali dojrzałe, głębokie relacji oparte na miłości.
 2. W poniedziałek kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się o godz. 18.00. Porządek nabożeństwa: przy hejnale maryjnym i śpiewie O Maryjo witam Cię wniesienie figury Matki Bożej Fatimskiej do prezbiterium, wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec fatimski, po różańcu Msza św. z okolicznościowym kazaniem, a po niej procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo będzie prowadził ks. Piotr Leśniak.
 3. Liturgiczne obchody tygodnia:
 • W poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
 • We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 • W środę wspomnienie NMP Bolesnej.
 • W czwartek UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO. W tym dniu mija 9 lat od poświęcenia naszego kościoła. Msza św. w intencji wszystkich Ofiarodawców żyjących i zmarłych w czwartek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.
 • W sobotę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.
 1. Spotkania grup i wspólnot:
 • Bractwa Miłosierdzia w czwartek o godz. 17.30.
 • Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 1. W piątek przypada 82 rocznica napaści ZSRR na Polskę. Modlitwa przy pomniku Ofiar nazizmu i komunizmu po Mszy św. wieczornej.
 2. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III piątku miesiąca. Ze względu na wizytację i bierzmowanie wieczór uwielbienia będzie w sobotę, 18 września po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do modlitwy, uwielbienia i wychwalania Pana oraz Jego Miłosierdzie.
 3. Spotkanie rodziców i młodzieży klas VIII, która w tym roku szkolnym będzie przygotowywać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w niedzielę, 12 września br. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców i młodzieży w kościele. W przygotowaniu do bierzmowania winna wziąć udział młodzież z naszej parafii, również ta, która uczęszcza do szkoły poza parafią.
 4. Wizytacja kanoniczna naszej parafii przeprowadzona przez księdza biskupa Piotra Gregera odbędzie się w dniach 17-19 września 2021 r. Program wizytacji: w piątek, 17 września o godz. 16.45 spotkanie z ministrantami, lektorami, scholą dziewcząt i młodzieżą oazową, o godz. 18.00 Msza Święta z kanonicznym wprowadzeniem księdza biskupa z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży klas I szkół średnich i zawodowych.

W niedzielę, 19 września podczas każdej Mszy św. ks. Biskup wygłosi homilię, po Mszy św. o godz. 10.00 błogosławieństwo małych dzieci i matek oczekujących potomstwa. Spotkanie z grupami formacyjnymi dorosłych po koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Spotkanie z radą duszpasterską i ekonomiczną w niedzielę o godz. 16.00, o godz. 17.30 Nieszpory z modlitwą za zmarłych.

 1. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, składka przeznaczona na prace wykończeniowe i utrzymanie parafii.
 2. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom z os. Nad Sołą 24, 25 i 26. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. Nad Sołą 27 i 28.
 3. W sobotę, 18 września br. w Częstochowie odbędzie się „Oblężenie Jasnej Góry”. Jest to pielgrzymka mężczyzn – spotkanie organizowane przez MSJ. Szczegóły na plakacie i w gazetkach wydanych na tę okazję, które są na stoliku.
 4. Przy wejściach do kościoła można nabyć nowy numer „Głosu Serca”, a w zakrystii „Małego Gościa Niedzielnego”, „Gościa Niedzielnego”. Jest również „Gość Extra” w całości poświęcony Sługom Bożym: kard. Wyszyńskiemu i Matce Czackiej w cenie 10 zł.