23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.09.2021 R.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Róże Kobiet dziś o godz. 16.30. Nieszpory dziś o godz. 17.30.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 • We wtorek wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika.
 • W środę święto Narodzenia NMP.
 1. Różaniec prowadzony przez członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz.17.15, a po nim Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci o godz.18.00.
 2. Rozpoczęcie roku formacyjnego wszystkich wspólnot parafialnych odbędzie się w najbliższy piątek uroczystą Mszą św. o godz. 18.00. Po raz kolejny chcemy w naszej Wspólnocie razem rozpocząć rok formacyjny. Zapraszamy wszystkie wspólnoty: dzieci, ministrantów, scholę, młodzież, lektorów, oazę, rodziny, wspólnoty dorosłych i wszystkich, którzy pragną włączyć się w którąkolwiek wspólnotę. Podczas Mszy św. poświęcimy świece, które zostaną odebrane przez przedstawicieli wspólnot, aby towarzyszyły w czasie całorocznych spotkań.
 3. Spotkania lektorów i ministrantów oraz chłopców, którzy pragną nimi zostać, scholi dziewcząt i dziewczynek, które pragną do niej należeć oraz młodzieży oazowej w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. W piątek wypominki i Msza św. o godz. 18.00 w intencji wypominanych i zmarłych w roku 2021.
 5. W niedzielę, 12 września o godz. 13.00 Msza św. i błogosławieństwo dzieci z okazji I rocznicy urodzin i chrztu św.
 6. W niedzielę, 12 września kazania wygłosi ks. Robert Szczotka pracujący na misjach w Chile. Przed kościołem będzie można złożyć ofiarę do puszek na cele misyjne w Chile.
 7. Spotkanie rodziców i młodzieży klas VIII, która w tym roku szkolnym będzie przygotowywać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w niedzielę, 12 września br. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców i młodzieży w kościele. W przygotowaniu do bierzmowania winna wziąć udział młodzież z naszej parafii, również ta, która uczęszcza do szkoły poza parafią.
 8. Wizytacja kanoniczna naszej parafii przeprowadzona przez księdza biskupa Piotra Gregera odbędzie się w dniach 17-19 września 2021 r. Program wizytacji: w piątek, 17 września o godz. 16.45 spotkanie z ministrantami, lektorami, scholą dziewcząt i młodzieżą oazową, o godz. 18.00 Msza Święta z kanonicznym wprowadzeniem księdza biskupa z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży klas I szkół średnich i zawodowych.

W niedzielę, 19 września podczas każdej Mszy św. ks. Biskup wygłosi homilię, po Mszy św. o godz. 10.00 błogosławieństwo małych dzieci i matek oczekujących potomstwa. Spotkanie z grupami formacyjnymi dorosłych po koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Spotkanie z radą duszpasterską i ekonomiczną w niedzielę o godz. 16.00, o godz. 17.30 Nieszpory z modlitwą za zmarłych.

 1. Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w sobotę, 18 września. Rozpoczęcie o godzinie 10.00 Drogą Krzyżową, o godz. 12.30 Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszy świętej koncert uwielbienia.
 2. Przy wejściach do kościoła można nabyć nowy numer „Głosu Serca”, a w zakrystii „Małego Gościa Niedzielnego”, „Gościa Niedzielnego”. Jest również „Gość Extra” w całości poświęcony Sługom Bożym: kard. Wyszyńskiemu i Matce Czackiej w cenie 10 zł.
 3. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom os. Nad Sołą 14, 22 i 23. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. Nad Sołą 24, 25 i 26.