XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.09.2023 R.

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna TYDZIEŃ WYCHOWANIA pod hasłem „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. Otoczmy modlitwą dzieci i młodzież, aby z pomocą rodziców i wychowawców budowali dojrzałe, głębokie relacji oparte na miłości. Nieszpory w każdą niedzielę o godz. 17.30.
 2. W środę kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się o godz. 18.00. Porządek nabożeństwa: przy hejnale maryjnym i śpiewie O Maryjo witam Cię wniesienie figury Matki Bożej Fatimskiej do prezbiterium, wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec fatimski, po różańcu Msza św. z okolicznościowym kazaniem, a po niej procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo będzie prowadził ks. Michał Styła.
 3. Liturgiczne obchody tygodnia:
 • W środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
 • W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 • W piątek wspomnienie NMP Bolesnej.
 • W sobotę UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO. W tym dniu mija 11 lat od poświęcenia naszego kościoła. Msza św. w intencji wszystkich Ofiarodawców żyjących i zmarłych w niedzielę, 17 września o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.
 1. Spotkanie Zespołu Charytatywnego we wtorek o godz. 17.00.
 2. Różaniec prowadzony przez członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz.17.15, a po nim Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci o godz.18.00.
 3. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III piątku miesiąca. Po różańcu odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego.
 4. Animatorzy Oazy Młodszej z ks. Sławomirem Maliszem zapraszają dzieci od 1 do 5 klasy szkoły podstawowej na pierwsze spotkanie w sobotę, 16 września o godzinie 10.00 w salce pod plebanią.
 5. Msza św. dla dzieci przedszkolnych i małżeństw w niedzielę, 17 września o godz. 10.00. Po Mszy świętej zapraszamy rodziców i dzieci do kawiarenki. Gdy rodzice będą pić kawę, dzieci będą miały wspólne zabawy.
 6. Zapraszamy w każdą niedzielę do parafialnej kawiarenki na „Kawę z sercem” i wadowicką kremówkę. Dla dzieci są lizaki i lody. Kawiarenka czynna po Mszach św. 8.30, 10.00, 11.30 do godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy.
 7. Spotkanie obojga rodziców dzieci klas III odbędzie się w niedzielę, 24 września po Mszy św. o godz. 10.00.
 8. Spotkanie rodziców i młodzieży klas VIII, która w tym roku szkolnym będzie przygotowywać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w niedzielę, 24 września br. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców i młodzieży w kościele. W przygotowaniu do bierzmowania winna wziąć udział młodzież z naszej parafii, również ta, która uczęszcza do szkoły poza parafią.
 9. W niedzielę przypada 84 rocznica napaści ZSRR na Polskę. Modlitwa przy pomniku Ofiar nazizmu i komunizmu po Mszy św. o godz. 11.30.
 10. Przy wejściach do kościoła można nabyć wrześniowo-październikowy numer „Głosu Serca”, a w zakrystii „Małego Gościa Niedzielnego”, „Gościa Niedzielnego”.
 11. Przypominamy o diecezjalnej pielgrzymce rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę, 16 września i zachęcamy do udziału w niej. W programie o godz. 10.00 droga krzyżowa, o godzinie 12.30 Msza święta. Z powodu małej ilości chętnych autobusem dojazd we własnym zakresie.
 12. Siostry Zmartwychwstankami z dziećmi zbierają dziś do puszek przed kościołem ofiary z przeznaczeniem na wykończenie i wyposażenie Domu Pomocy Społecznej w Mocarzewie, który będzie przeznaczony dla 80 osób niepełnosprawnych.