22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.09.2023 R.

 

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Róże Kobiet dziś o godz. 16.30. Nieszpory dziś o godz. 17.30.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 • W czwartek wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika.
 • W piątek święto Narodzenia NMP.
 1. Spotkanie Klubu Seniora w czwartek o godz. 16.00 w domu katechetycznym. Temat: sprawy organizacyjne oraz szkolenie. Prosimy zabrać tablety i smartfony.
 2. W czwartek o godz. 10.00 Msza św. dla Szkoły Podstawowej nr 2 na rozpoczęcie roku szkolnego.
 3. Rozpoczęcie roku formacyjnego wszystkich wspólnot parafialnych odbędzie się w najbliższy piątek uroczystą Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i uwielbienie Boga pieśniami chwały. Po raz kolejny chcemy w naszej Wspólnocie razem rozpocząć rok formacyjny. Zapraszamy wszystkie wspólnoty: dzieci, ministrantów, scholę, młodzież, lektorów, oazę, rodziny, wspólnoty dorosłych i wszystkich, którzy pragną włączyć się w którąkolwiek wspólnotę. Podczas Mszy św. poświęcimy świece, które zostaną odebrane przez przedstawicieli wspólnot, aby towarzyszyły w czasie całorocznych spotkań.
 4. Animatorzy Oazy Młodszej zapraszają wszystkie dzieci w piątek, 8 września na Mszę Świętą rozpoczynającą rok formacyjny. Pierwsze spotkanie wspólnoty odbędzie się w sobotę, 16 września o godzinie 10.00 w salce pod plebanią. W tym roku grupy Oazowe będą się składały z dzieci od 1 do 5 klasy szkoły podstawowej. Młodsze dzieci zapraszamy w każdą 3 niedzielę po Mszy Świętej do kawiarenki, gdzie animatorzy poprowadzą krótkie spotkania tematyczne i zabawy.
 5. Spotkania lektorów i ministrantów oraz chłopców, którzy pragną nimi zostać w piątek o godz. 17.00.
 6. W piątek wypominki i Msza św. o godz. 18.00 w intencji wypominanych i zmarłych w roku 2023. Podczas Mszy św. będziemy wymieniać zmarłych z ostatniego miesiąca.
 7. W niedzielę, 10 września o godz. 13.00 Msza św. i błogosławieństwo dzieci z okazji I rocznicy urodzin i chrztu św.
 8. Po wakacjach Zespół Charytatywny wznawia dyżury w sklepiku we wtorki i piątki od godz. 17.00-18.00. Można w nim nabyć m.in. Pismo św. Nowego Testamentu (są egzemplarze również z dużymi literami), Stary i Nowy Testament, książki religijne, dewocjonalia i zioła O. Grzegorza.
 9. Od przyszłej niedzieli, 10 września po przerwie wakacyjnej wznawia swoją działalność parafialna kawiarenka w godzinach od 9.15-13.00. Serdecznie zapraszamy na „Kawę z sercem” i wadowicką kremówkę.
 10. Zarząd Klubu HDK przy naszej parafii dziękuje wszystkim, którzy pomogli zorganizować XIX Rajd HDK.
 11. Siostry Zmartwychwstankami w Mocarzewie obecnie prowadzą Specjalny Ośrodek Wychowawczy dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Wychowankowie mogą przebywać u sióstr najdłużej do 25 roku życia. Po osiągnięciu tego wieku muszą opuścić ośrodek i wrócić do domu, a duża część dzieci tego domu nie ma. Dlatego też siostry podjęły się budowy Domu Pomocy Społecznej. Budujący się DOM przeznaczony jest dla 80 osób niepełnosprawnych. Dzięki ludziom dobrej woli udało się już siostrom zebrać środki i budynek jest w surowym stanie, trzeba go wykończyć i wyposażyć. W przyszłą niedzielę Siostry Zmartwychstanki przyjadą do nas z dziećmi, by prosić o wsparcie finansowe i będą zbierać przed kościołem ofiary do puszek po każdej Mszy Świętej.
 12. W sobotę, 16 września br. odbędzie się diecezjalna pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. W programie o godz. 10.00 droga krzyżowa, o godzinie 12.30 Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa przy ołtarzu polowym połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, akt oddania rodzin Matce Bożej. Z parafii organizujemy wyjazd autokarem. Koszt 30 zł. Wyjazd o godz. 7.30. Zapisy do 10 września w zakrystii.