XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.07.2022 R.

 

 

 1. Nieszpory w każdą niedzielę o godz. 17.30.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Kierowców prosimy o wsparcie misjonarzy ofiarami zakup samochodów w ramach akcji 1 grosz za 1 kilometr. Modlitwa błogosławieństwa zostanie odmówiona w kościele przed końcowym błogosławieństwem, a po modlitwie kierowcy swoimi samochodami będą wjeżdżać przez główną bramę przed kościół, gdzie będzie pokropienie wodą święconą i odjeżdżać w prawo koło krzyża misyjnego wyjeżdżając przez parking przy szkole. Dla kierowców zostały zakupione do samochodu samoprzylepne drewniane obrazki z modlitwą kierowcy oraz karta plastikowa: Jestem katolikiem, w razie zagrożenia życia wezwij kapłana.
 3. W poniedziałek o godz. 16.30 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej różaniec pompejański w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych, a po nim Msza św. wynagradzająca.
 4. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny z racji obchodzonego II Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych ustanowionego przez papieża Franciszka. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej parafii.
 5. Spotkanie Mężczyzn św. Józefa we wtorek. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00 w intencji Mężczyzn św. Józefa, mężczyzn i ojców naszej parafii, a po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa prowadzona przez mężczyzn.
 6. Liturgiczne obchody tygodnia:
 • W poniedziałek święto św. Jakuba, Apostoła.
 • We wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Po Mszy św. wieczornej nowenna do bł. Matki Celiny Borzęckiej.
 • W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. nowenna do bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego.
 • W piątek wspomnienie św. Marty.
 1. Bóg zapłać za składane ofiary do skarbon przy wejściu do kościoła na sprzątanie kościoła i kwiaty.
 2. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Miłujcie się. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można jeszcze nabyć podwójny, wakacyjny numer Głosu Serca.
 3. Szczegółowy program nabożeństw z okazji odpustu Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli w klasztorze OO. Franciszkanów w Kętach jest umieszczony na plakacie w gablotce.