XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.07.2025 R.


 1. Nieszpory dziś o godz. 17.30.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • We wtorek wspomnienie bł. Czesława,
  • W czwartek święto Marii Magdaleny.
  • W piątek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
  • W sobotę wspomnienie św. Kingi,
 1. W niedzielę, 25 lipca, z racji dorocznego wspomnienia w tym dniu św. Krzysztofa, patrona kierowców, poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św., również w sobotę wieczorem. Przed kościołem do puszek będzie można złożyć ofiarę z przeznaczeniem na cele misyjne. Kierowcy będą mogli w tym dniu wesprzeć misjonarzy ofiarami zakup samochodów w ramach akcji 1 grosz za 1 kilometr. Modlitwa błogosławieństwa zostanie odmówiona w kościele, a po modlitwie kierowcy swoimi samochodami będą wjeżdżać przez główną bramę przed kościół i odjeżdżać w prawo koło krzyża misyjnego wyjeżdżając przez parking przy szkole. Dla kierowców zostały zakupione do samochodu samoprzylepne drewniane obrazki z modlitwą kierowcy oraz karta plastikowa: Jestem katolikiem, w razie zagrożenia życia wezwij kapłana. W tym dniu kazania wygłosi ks. Antoni Michno, misjonarz z Ekwadoru.
 2. W niedzielę, 25 lipca o godz. 16.00 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej różaniec pompejański w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych, a po nim Msza św. wynagradzająca.
 3. W tym tygodniu przypadają nowenny:
  • do św. Jana Kantego we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.
  • do św. Jana Pawła II w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.
 1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary oraz wpłacane na konto parafialne z przeznaczeniem na prace wykończeniowe i utrzymanie parafii. W piątek zostały zamontowane po naprawie i remoncie na wieży zegary oraz został wymieniony stycznik przy głównym zasilaniu prądu.
 2. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom z os. ks. kard. S. Wyszyńskiego 5, 6, 7 i 8. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom z os. ks. kard. S. Wyszyńskiego 9, 10 i 11.
 3. W przyszłą niedzielę, 25 lipca będziemy obchodzić ustanowiony przez papieża Franciszka I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. W tym dniu można będzie zyskać odpust zupełny. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej parafii.
 4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego. Można jeszcze nabyć podwójny, wakacyjny numer Głosu Serca.
 5. Urząd Statystyczny przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Prosimy nie odkładać spisu na późniejszy czas, ale spisać się jak najszybciej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 

Urząd Statystyczny przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Prosimy nie odkładać spisu na późniejszy czas, ale spisać się jak najszybciej – najlepiej przez Internet na: spis.gov.pl lub przez infolinię spisową – 22 279 99 99.

Ponadto może do Państwa zadzwonić rachmistrz spisowy z numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Osoby, które nie spiszą się przez Internet lub telefonicznie, rachmistrz może odwiedzić w domu.

Prosimy pamiętać, że udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udzielenia informacji podlega karze grzywny.