XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.07.2022 R.

 

 1. Nieszpory dziś o godz. 17.30.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
 • W poniedziałek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
 • We wtorek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
 • W środę, wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 • W piątek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
 • W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
 1. W środę kolejne Nabożeństwo Fatimskie zapraszamy do licznego udziału. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 18.00. Przebieg nabożeństwa: przy hejnale maryjnym i śpiewie O Maryjo witam Cię wniesienie figury Matki Bożej Fatimskiej do prezbiterium, wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec fatimski, po różańcu Msza św. z okolicznościowym kazaniem, a po niej procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo będzie prowadził ks. Tomasz Chamera.
 2. Różaniec prowadzony przez członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz.17.15, a po nim Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci o godz.18.00.
 3. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III piątku miesiąca. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego.
 4. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca składka przeznaczona na prace wykończeniowe i utrzymanie parafii.
 5. Dzisiaj można złożyć dar krwi od godz. 9.00 do 15.00 na stanowiskach Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w Domu Katechetycznym.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego. Można również nabyć podwójny numer Głosu Serca – lipiec/sierpień, zawierający 40 stron w cenie 6 zł przy wyjściu z kościoła i w zakrystii, a w nim m.in. opis uroczystości parafialnych z kazaniami: z nabożeństw fatimskich, Bożego Ciała, odpustu parafialnego, z Pierwszej Komunii św., rozważania na niedzielę, z życia wspólnot, ogłoszenia, intencje mszalne i wiele informacji z życia parafii.
 7. Spotkanie osób wyjeżdżających na Wakacje z Bogiem do Gib we wtorek po Mszy św. wieczornej. Na spotkanie należy przynieść 300 zł od osoby.