XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.08.2022 R.

 

      

 1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez Róże Kobiet dziś o godz. 16.30. Nieszpory o godz. 17.30.
 2. W poniedziałek, 1 sierpnia rozpoczęliśmy miesiąc trzeźwości i abstynencji. Modlimy się w tej intencji oraz zachęcamy do abstynencji w tym miesiącu. Wszystkich, którzy podejmą to postanowienie, prosimy o wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości i Abstynencji wystawionej przed obrazem Jezu, ufam Tobie.
 3. Kalendarz liturgiczny:
 • W poniedziałek wspomnienie św. Dominika,
 • We wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
 • W środę Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 • W czwartek wspomnienie św. Klary, dziewicy.
 • W sobotę, 13 sierpnia, kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy do licznego udziału. Przebieg nabożeństwa: o godz. 18.00 przy hejnale maryjnym i śpiewie O Maryjo witam Cię wniesienie figury Matki Bożej Fatimskiej do prezbiterium, wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski. Po różańcu Msza św. z okolicznościowym kazaniem, następnie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo będzie prowadził ks. Tomasz Chamera. Bardzo prosimy wszystkich o przyniesienie świec z osłonkami!
 • W niedzielę, 14 sierpnia uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji.
 1. Różaniec prowadzony przez członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek w czwartek o godz.17.15, a po nim Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci o godz.18.00.
 2. W piątek wypominki i Msza św. o godz. 18.00 ofiarowana za dusze wypominanych w naszym kościele oraz za zmarłych w roku 2022. Podczas Mszy św. będziemy wymieniać zmarłych z ostatniego miesiąca.
 3. Parafialny Caritas rozpoczyna akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Ma ona na celu przygotowanie wyprawki szkolnej dzieciom z rodzin w trudnej sytuacji życiowej, tak aby nowy rok szkolny mogły rozpocząć z uśmiechem. Akcja polega na tym, że wierni zabierają do domu z zakrystii pusty plecak i sami uzupełniają go przyborami szkolnymi. Wypełniony, na przykład po tygodniu, odnoszą z powrotem do kościoła, aby mogło nim zostać obdarowane jakieś konkretne dziecko. Bliższe informacje o akcji można uzyskać pod numerem telefonu 504 602 150.
 4. Msza św. oraz błogosławieństwo dzieci z okazji pierwszej rocznicy urodzin i chrztu św. w niedzielę, 14 sierpnia o godz. 13.00.
 5. Zachęcamy do nabywania Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego i Gościa Niedzielnego. Można jeszcze nabyć wakacyjny numer Głosu Serca.