XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.06.2022 R.

 

 

 1. W czwartek zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 2. Msze św. od poniedziałku, 27 czerwca oraz w lipcu i w sierpniu w dni powszednie będą o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź w dni powszednie rano i wieczór pół godziny przed Mszą św. W niedzielę 20 minut przed każdą Mszą św. Prosimy o przychodzenie do spowiedzi wcześniej, a nie tuż przed rozpoczęciem Mszy św.
 3. Liturgiczne obchody tygodnia:
 • We wtorek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
 • W środę, 29 czerwca uroczystość Świętych Piotra i Pawła. Pamiętamy w tym dniu w modlitwie o naszym organiście, p. Pawle Karpińskim z okazji jego imienin. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Kancelaria w środę nieczynna.
 • W czwartek od godz. 17.00 Godzina Święta przed pierwszym piątkiem prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ. W czasie adoracji modlimy się szczególnie za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego. Po litanii do Matki Bożej nowenna do św. Józefa Bilczewskiego. Na modlitwę zapraszamy w sposób szczególny Apostolat Margaretki. Od godz. 17.00 spowiedź przed pierwszym piątkiem.
 • W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z racji I piątku miesiąca. Msze św. w tym dniu 7.00, 9.00, 18.00 i 20.00! Adoracja Najświętszego Sakramentu rano od godz. 8.00 – 9.00, prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ oraz po Mszy św. wieczornej prowadzi młodzież oazowa i małżonkowie Domowego Kościoła. Spowiedź od godz. 17.00 i pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy św. o godz. 20.00 spotkanie Róży Rodzin i odmówienie jednej tajemnicy różańca.
 • W sobotę kolejne NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA rozpocznie się o godz. 7.00 Mszą św. z kazaniem, a po niej różaniec. Po nabożeństwie zmiana tajemnic Różańca dla Róż Kobiet.
 1. W piątek, 1 lipca od godz. 10.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.
 2. Sakrament chrztu św. będzie udzielony w niedzielę, 3 lipca o godz. 13.00. Rodziców i chrzestnych prosimy na katechezę przed chrztem św. w czwartek, 30 czerwca po Mszy św. wieczornej.
 3. Dekretem ks. Biskupa Ordynariusza Romana Pindla ks. Andrzej Wołpiuk z dniem 30 czerwca 2022 r. został zwolniony z obowiązków wikariusza naszej parafii i mianowany administratorem parafii św. Jana Chrzciciela w Cieszynie. Ks. Andrzejowi dziękujemy za sześcioletnią posługę kapłańską i życzymy wiele Bożych darów i Bożego błogosławieństwa w nowej parafii. Podziękowanie i pożegnanie ks. Andrzeja odbędzie się w najbliższy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.

W jego miejsce ks. Biskup mianował z dniem 27 sierpnia br. wikariuszem ks. Sławomira Młodzika, który dotychczas pracował w parafii św. Stanisława w Andrychowie.

 1. W czwartek, 23 czerwca br. w budynku Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, nasz wikariusz ks. Adrian Mętel obronił rozprawę doktorską zatytułowaną: Motyw drzewa (Rdz 3, 1-24) w apokaliptycznych pismach judaizmu okresu Drugiej Świątyni. Praca doktorska napisana została na seminarium w Katedrze Hermeneutyki Biblijnej i Judaistyki. Serdecznie gratulujemy ks. Adrianowi zdobycia tytułu naukowego. Życzymy serdecznie księdzu Doktorantowi, aby dalej rozwijał swoje zainteresowania Pismem Świętym, oraz sukcesów w pracy duszpasterskiej i ewangelizacyjnej w naszej parafii.
 2. W naszej diecezji powstała inicjatywa Duchowej Adopcji Rodzin, która polega ona na otoczeniu, przez różne grupy, modlitwą małżeństw i rodzin przeżywających trudności. W to dzieło włączyły się również siostry z zakonów kontemplacyjnych z terenu naszej diecezji. W przypadku trudności i kryzysów rodzinnych oraz małżeńskich mogą drogą mailową prosić siostry o modlitwę. W tytule maila należy wtedy napisać: Duchowa Adopcja Rodzin. Adresy i szczegóły na plakacie w gablotce.
 3. Intencje pogrzebowe odprawiane przez księży w czasie urlopu są wywieszone w gablotce.
 4. Plan zapisów na pieszą pielgrzymkę diecezji bielsko-żywieckiej do Częstochowy jest umieszczony w gablotce i na stronie internetowej parafii.
 5. Zapraszamy dzisiaj do parafialnej kawiarenki na kawę, lody, ciastko, soczki i dzieci do kącika niespodzianek oraz kiełbaskę odpustową z grilla po każdej Mszy św. do godz. 14.00. Po wakacjach w ostatnią niedzielę sierpnia uruchomimy kawiarenkę, która będzie otwarta w każdą niedzielę.