UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 5.06.2022 R.

 

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny w liturgii Kościoła. Od poniedziałku rozpoczynamy drugą część liturgicznego okresu zwykłego, który potrwa do soboty przed I niedzielą Adwentu. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Dzisiaj po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli. Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez róże Kobiet dziś o godz. 16.00.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
 • W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. W poniedziałek kancelaria nieczynna!
 • W środę wspomnienie św. Jadwigi i Królowej
 • W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 • W sobotę wspomnienie św. Barnaby.
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej.
 1. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji matek i ojców z okazji Dnia Matki i Ojca. Po Mszy św. program dla matek i ojców przygotowany przez dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej.
 2. Msza św. w intencji ADŚ w czwartek o godz. 18.00. Różaniec prowadzony przez członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz.17.00.
 3. W piątek wypominki i Msza św. o godz. 18.00 ofiarowana za dusze wypominane w naszym kościele oraz za zmarłych w roku 2022. Podczas Mszy św. będziemy wymieniać zmarłych z ostatniego miesiąca br.
 4. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie kręgu biblijnego.
 5. W niedzielę, 12 czerwca na Mszy św. o godz.13.00 błogosławieństwo dzieci z okazji 1-rocznicy chrztu św. i urodzin.
 6. Zarząd Klubu HDK zaprasza członków i sympatyków na obchody związane z 25 – leciem Klubu i poświęcenie sztandaru HDK. Uroczystości odbędą się w niedzielę, 12 czerwca podczas Mszy św. o godz. 13.00.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można nabyć jeszcze majowo-czerwcowy numer Głosu Serca.
 8. Wydział Teologiczny UŚ planuje otwarcie kolejnej edycji Studiów Podyplomowych Teologiczno-Katechetycznych oraz Studiów Podyplomowych Katechezy Przedszkolnej. Słuchaczami studiów mogą zostać nauczyciele wszystkich przedmiotów szkolnych, posiadający wykształcenie magisterskie wraz z przygotowaniem pedagogicznym. Absolwenci czterosemestralnych studiów uzyskają kwalifikacje do nauczania religii w liceach ogólnokształcących, technikach, branżowych szkołach I i II stopnia, szkołach podstawowych i w przedszkolach zaś absolwenci dwusemestralnych SPKP do nauczania religii w przedszkolach. Studia zostaną uruchomione od października 2022 roku. Szczegóły w gablotce.