7 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29.05.2022 R.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

 1. Dzisiaj Zakończenie Białego Tygodnia na dodatkowej Mszy św. o godz. 14.00, podczas której dzieci pierwszokomunijne odnowią przyrzeczenia chrzcielne.
 2. We wtorek o godz. 17.30 zakończenie nabożeństwa majowych. Od środy rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe, które będą codziennie o godz. 17.30.
 3. Liturgiczne obchody tygodnia:
 • W poniedziałek wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika.
 • We wtorek święto Nawiedzenia NMP.
 • W środę wspomnienie św. Justyna, męczennika.
 • W czwartek od godz. 17.00 Godzina Święta przed pierwszym piątkiem prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ. W czasie adoracji modlimy się szczególnie za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego. Po litanii do NSPJ nowenna do św. Józefa Bilczewskiego. Na modlitwę zapraszamy w sposób szczególny Apostolat Margaretki. Od godz. 17.00 spowiedź przed pierwszym piątkiem.
 • W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z racji I piątku miesiąca. Msze św. w tym dniu 6.30, 7.30, 9.00, 18.00 i 20.00! Adoracja Najświętszego Sakramentu rano od godz. 8.00 – 9.00, prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ oraz po Mszy św. wieczornej prowadzi młodzież oazowa i małżonkowie Domowego Kościoła. Spowiedź od godz. 17.00 i pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy św. o godz. 20.00 spotkanie Róży Rodzin i odmówienie jednej tajemnicy różańca.
 • W piątek wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
 • W sobotę kolejne NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA. Rozpoczęcie o godz. 7.30 Mszą św. z kazaniem, a następnie różaniec. Po nabożeństwie zmiana tajemnic Różańca dla Róż Kobiet.
 • W niedzielę, 5 czerwca w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godz. 9.30, przed Mszą św. o godz. 10.00.odbędzie się modlitwa uwielbienia połączona z czuwaniem i modlitwą do Ducha Świętego.
 1. Msza św. w intencji Mężczyzn Świętego Józefa, mężczyzn i ojców naszej parafii we wtorek o godz. 18.00., po litanii Loretańskiej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa prowadzona przez mężczyzn.
 2. Sakrament chrztu będzie udzielony w niedzielę, 5 czerwca podczas Mszy św. o godz. 13.00. Pouczenie chrzcielne dla rodziców i chrzestnych w czwartek, 2 czerwca po Mszy św. wieczornej w kościele.
 3. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę, 4 czerwca od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.
 4. Wyjazd apostolstwa Margaretka na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w sobotę, 11 czerwca br. Koszt wyjazdu 25 zł. Wyjazd o godz. 7.30. Zapisy w zakrystii.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można nabyć jeszcze majowo-czerwcowy numer Głosu Serca.