OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI1. 01. 2023 R.

 

      

 1. Dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to Dzień Modlitwy o pokój na świecie. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec prowadzony przez Róże Kobiet, Nieszpory o godz. 17.30.
 2. Wczoraj zmarł papież Benedykt XVI. Msza św. w jego intencji, dzisiaj o godz. 13.00.
 3. W poniedziałek wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z najanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
 4. W czwartek, 5 stycznia od godz. 17.00 Godzina Święta prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ. W czasie adoracji modlimy się szczególnie za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego. O godz. 17.45 nowenna do św. Józefa Bilczewskiego prowadzona przez Margaretki. Od godz. 17.30 okazja do spowiedzi.
 5. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. W uroczystość Objawienia Pańskiego po raz kolejny w naszej świątyni organizujemy Orszak Trzech Króli. Prosimy, aby na Mszę św. o godz. 10.00 dzieci z rodzicami oraz młodzież przyszli w strojach króli, pastuszków, aniołków czy choćby w symbolicznej koronie. Wspólnie z nami będzie śpiewał i kolędował zespół Małe Kęty. Młodzież przed Mszą św. będzie rozprowadzała korony, które będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę. Składka przeznaczona jest na misje. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Spowiedź z okazji pierwszego piątku 20 minut przed każdą Mszą św. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi w czwartek od godz. 17.30. Osoby, które były przed świętami do spowiedzi i mogą przyjąć Komunię św. nie muszą korzystać ze spowiedzi, by odprawić pierwszy piątek. Msza św. o godz. 8.30 w intencji wynagrodzenia Bożemu Sercu za grzechy, nasze, naszych bliskich i całego świata. W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ.
 7. W sobotę kolejne NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA. Rozpoczęcie o godz. 7.30 Mszą św. z kazaniem, a następnie Różaniec. Po nabożeństwie zmiana tajemnic Różańca dla Róż Kobiet.
 8. W niedzielę, 8 stycznia na Mszy św. o godz. 13.00 uroczyste błogosławieństwo dzieci z okazji 1-rocznicy chrztu św. i urodzin.
 9. W sobotę, 14 stycznia zakończymy wizytę duszpasterską. Rodziny, które nie mogły być obecne w domu w czasie wizyty duszpasterskiej, jeśli pragną odwiedzin, prosimy o kontakt w zakrystii dzisiaj po Mszy św. lub w tygodniu w kancelarii celem ustalenia odwiedzin. Odwiedzając sąsiednie bloki, jeszcze przed zakończeniem kolędy możemy odwiedzić rodziny, których nie było w domu. Dodatkowa kolęda będzie w sobotę, 14 stycznia od godz. 9.00.
 10. Burmistrz Gminy Kęty zaprasza na wspólne kolędowanie w Święto Trzech Króli o godz. 16.30 na płycie kęckiego Rynku.
 11. W wejściu głównym można nabyć świąteczny numer Głosu Serca na styczeń i luty w cenie 7 zł.