OGŁOSZENIA – XXX Niedziela Zwykła – 29.10. 2023 R.

 

 1. W środę, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką. Msze Św. w kościele w tym dniu 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Spowiedź przed uroczystością we wtorek od godz. 17.00.
 2. MSZA ŚW. NA CMENTARZU 1 listopada będzie odprawiana w intencji zmarłych Parafian pod przewodnictwem ks. Biskupa Romana Pindla. Rozpocznie się ona o godz. 14.30, a po niej procesja z modlitwą za zmarłych. Podczas procesji będziemy się modlić za zmarłych, którzy odeszli do wieczności w ostatnim roku.
 3. Liturgiczne obchody tygodnia:
 • W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą, Kościół przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim Ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy Świętej, polecanie ich modlitwom w wypominkach jednorazowych lub rocznych. Msze Św. w kościele w tym dniu 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Msza św. na cmentarzu z procesją w Dzień Zaduszny, w czwartek o godz. 10.30. W czwartek kancelaria nieczynna.
 • W czwartek od godz. 17.00 Godzina Święta przed pierwszym piątkiem prowadzona przez Margaretki. W czasie adoracji modlimy się szczególnie za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego. O godz. 17.45 nowenna do św. Józefa Bilczewskiego. Od godz. 17.00 spowiedź przed pierwszym piątkiem
 • W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 18.00 i 20.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu rano od godz. 8.00 – 9.00, prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ oraz po Mszy św. wieczornej od godz. 18.30 prowadzi młodzież oazowa i małżonkowie Domowego Kościoła. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. oraz od godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 20.00 zmiana tajemnic dla Róży Rodzin.
 • W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP, kolejne NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA. Rozpoczęcie o godz. 7.30 Mszą św. z kazaniem, a następnie Różaniec. Po nabożeństwie zmiana tajemnic Różańca dla Róż Kobiet.
 1. Spotkanie MĘŻCZYZN ŚW. JÓZEFA we wtorek. Rozpoczęcie o godz. 17.30 nabożeństwem różańcowym, o godz. 18.00 Msza Święta, po niej spotkanie w sali Św. Rodziny.
 2. W sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.
 3. Przez cały miesiąc listopad, 10 min. przed każdą Mszą św. wieczorną wypominki jednorazowe i modlitwy za zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać do końca listopada.
 4. Sakrament chrztu będzie udzielany w niedzielę, 5 listopada o godz. 13.00. Rodziców i chrzestnych prosimy na pouczenie przed chrztem w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 5. Dzisiaj po każdej Mszy św. w przedsionku kościoła młodzież oazowa rozprowadza znicze. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie wyjazdów i rekolekcji młodzieży.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Małego Gościa Niedzielnego i Gościa Niedzielnego.
 7. Od piątku organista, pan Paweł Karpiński będzie odwiedzał nasze rodziny przynosząc opłatki wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji panu organiście stanowią nasze podziękowanie i wynagrodzenie za całoroczną pracę w naszej parafii. Opłatki można również nabyć na chórze po każdej Mszy św.
 8. Salezjański Wolontariat Misyjny„Młodzi Światu” od 26 lat wspiera świeckich misjonarzy przygotowując ich do pracy z dziećmi i młodzieżą w krajach misyjnych. W niedzielę, 5 listopada będzie można złożyć ofiarę do puszek przed kościołem dla wolontariuszki Agnieszki Walencik, która w styczniu przyszłego roku wyjedzie na misje do Boliwii.
 9. Zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki w każdą niedzielę po Mszach od 9.15-13.00.