OGŁOSZENIA – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 21.11. 2021 R.


 1. Dziś w ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. odmówienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, za co można zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu. Nieszpory dziś o godz. 17.30.
 2. Kalendarz liturgiczny:
  • W poniedziałek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. W tym dniu Msza św. o godz. 18.00 w intencji chóru Głos Serca. Z racji święta św. Cecylii życzymy chórowi Głos Serca, panu Organiście, scholi dziecięcej, młodzieży śpiewającej wielu łask Bożych.
  • W środę wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
  • W czwartek o godz. 16.30 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej Różaniec Pompejański w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych.
 1. W tym tygodniu przypadają nowenny:
  • W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do św. Jana Pawła II.
  • We wtorek do po Mszy św. o godz. 18.00 do św. Jana Kantego.
  • W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do bł. Matki Celiny Borzęckiej.
  • W sobotę po Mszy św. o godz. 7.30 do bł. Stefana kard. Wyszyńskiego
 1. W środę pierwsze spotkanie synodalne. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, po niej modlitwa – adoracja Najświętszego Sakramentu, następnie spotkanie w domu katechetycznym. Temat: Towarzysze podróży. Pytania do refleksji i dyskusji: W Kościele i w społeczeństwie jesteśmy na tej samej drodze, kim są ci, którzy podążają razem. Jakie jest Twoje doświadczenie wspólnotowego odkrywania Boga, bliźniego i siebie w Kościele? Jak Kościół może i powinien wyjść naprzeciw oddalonym i pogubionym? Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich, którzy chcą włączyć się w drogę synodalną. Ze stolika między ławkami można zabrać kartkę zwierającą informacje odnośnie tego spotkania.
 2. Msza św. w intencji ks. Marcina Pompera i ks. Andrzeja Wołpiuka z okazji imienin w czwartek o godz. 18.00.
 3. Spotkanie Klubu Seniora w czwartek o godz. 17.00.
 4. Spotkanie biblijne odbędą się w piątek o godz. 18.40 w sali Św. Rodziny w domu katechetycznym.
 5. W przyszłą niedzielę I Niedziela Adwentu rozpoczniemy rekolekcje adwentowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Rekolekcje poprowadzi ks. Michał Olszewski ze Zgromadzenia Księży Sercanów, który jest cenionym rekolekcjonistą i ewangelizatorem, redaktorem naczelnym portalu ewangelizacyjnego profeto.pl oraz autorem wielu książek. Szczegółowy program w Głosie Serca, na stronie internetowej parafii oraz w gablotce.
 6. Zachęcamy dzieci do wykonania lampionów, konkurs na najładniejszy lampion, w czwartek, 9 grudnia.
 7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary na kwiaty parafianom os. 700 – lecia 8 i 11. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. 700 – lecia 12 i 13. Od kilkunastu dni kościół jest ogrzewany, prosimy o zamykanie drzwi.
 8. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę członków Apostolstwa Dobrej Śmierci do Sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu koło Skoczowa w sobotę, 27 listopada. Wyjazd o godz. 8.15. Powrót ok. godz. 16.00. Zapisy w zakrystii. Koszt 25 zł.
 9. Przy wyjściach z kościoła można nabyć jeszcze listopadowo-grudniowy numer Głosu Serca, na stoliku przy zakrystii nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego.
 10. Przypominamy, że wypominki roczne można zamawiać do końca listopada.
 11. Od przyszłej niedzieli w wejściu do kościoła będą rozprowadzane adwentowe świece Caritas i kartki świąteczne. Minimalny koszt jednej małej świecy 9 zł, dużej 25 zł.
 12. W niedzielę, 28 listopada będzie można złożyć dar krwi na Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w domu katechetycznym od godz. 9.00-15.00.

Ze stolika między ławkami można zabrać ulotkę informacyjną odnośnie synodu.