OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.12.2020 r. – IV NIEDZIELA ADWENTU

 Dziś IV niedziela Adwentu. Nieszpory o godz. 17.30.

 1. Spowiedź w tym tygodniu: rano pół godziny przed każdą Mszą św. W poniedziałek, wtorek i środę spowiedź od godziny 17.00-18.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na wigilię. W środę od godziny 8.00 z okazji Świąt Bożego Narodzenia odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii.
 2. Ostatnie roraty, wspólne dla dzieci i dorosłych w czwartek o godz. 6.30. We wtorek po Mszy św. roratniej o godz. 18.00 rozdanie nagród dla uczestników konkursu lampionów. Można jeszcze nabyć adwentowe świece Caritas w wejściu do kościoła oraz sianko za dobrowolną ofiarę.
 3. Sakrament chrztu św. będzie udzielany w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w sobota, 26 grudnia o godz. 13.00. Rodziców i chrzestnych prosimy na katechezę przed chrztem św. we wtorek, 22 grudnia po Mszy św. wieczornej.
 4. Betlejemskie Światło Pokoju z Groty Narodzenia Pana Jezusa można będzie pobierać w czwartek po roratach w przedsionku kościoła do godz. 15.00.
 5. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Post nie obowiązuje. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. To także okazja do pojednania w naszych rodzinach i sąsiedztwie. Niech na stole wigilijnym znajdzie się zapalona świeca, pod obrusem odrobina siana, symbol ubogiego narodzenia Chrystusa. Wieczerzę wigilijną rozpoczynamy od wspólnej rodzinnej modlitwy. Wspominamy także tych, którzy już odeszli do wieczności. Pamiętamy również o tych narodach, które na skutek wojen nie zaznają spokojnych i radosnych świąt. Po modlitwie należy odczytać drugi rozdział Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa Chrystusa, następnie łamiemy się opłatkiem i śpiewamy kolędę. Po wigilijnej kolacji śpiewajmy kolędy i pastorałki. Niech to świętowanie w domu, w rodzinie będzie zakończone udziałem w Pasterce.

  W związku z pandemią i ograniczeniami będą dwie Pasterki, pierwsza o godz. 22.00 i druga o północy. W Boże Narodzenie, drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w Niedzielę Świętej Rodziny oraz w Nowy Rok będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.30.

  Pozostałe godziny Mszy św. jak w każdą niedzielę. Składka w czasie Pasterki, zgodnie z zaleceniem Episkopatu Polski przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. W Boże Narodzenie o godz. 16.00 różaniec wynagradzający zabijanie dzieci nienarodzonych, o godz. 17.30 Nieszpory.

 1. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia, w sobotę Święto św. Szczepana. Składka przeznaczona jest na KUL i Uniwersytet Jana Pawła II.
 2. Przypominamy, że w Święto św. Rodziny w niedzielę, 27 grudnia o godz. 11.30 będzie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji wszystkich małżonków, którzy w tym roku, roku 2020 przeżywają 50 i 25 lat małżeństwa lub inną okrągłą rocznicę. Jubilatów prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub w kancelarii w najbliższych dniach.
 3. Bóg zapłać za ofiary środki czystości i dekoracje parafianom z os. 700 – lecia 16 i 17. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. 700 – lecia 18 i 19. Dziękujemy również za złożone dziś ofiary na prace wykończeniowe i utrzymanie parafii.
 4. Serdecznie pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie dekoracji w naszej świątyni, wykonanie szopki, porządki i modlitwę, a mianowicie siostrze Annie, mężczyznom i kobietom, młodzieży. W sposób szczególny pragniemy podziękować Zespołowi Charytatywnemu za rozprowadzenie świec Caritas. Dziękujemy również za dar choinek do kościoła.
 5. Na stoliku przy zakrystii można nabyć Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego i Gościa Niedzielnego, a w nim dodatek: modlitwa na rozpoczęcie kolacji wigilijnej.
 6. Zarząd HDK przy parafii NSPJ w Kętach informuje, że podczas ostatniej akcji krwiodawstwa zebrano prawie 29 litrów krwi. Wszystkim dziękujemy.