1. Dziś III niedziela Adwentu, zwana niedzielą radości. Źródłem jej jest Chrystus Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Od czwartku rozpoczyna się druga część Adwentu przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Odmawiamy w tym czasie nowennę do Dzieciątka Jezus. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostanie dni przed wigilią.

2. W środę, 16 grudnia, modlimy się za tych, którzy polegli w kopalni “Wujek”, broniąc godności i wolności górników – ludzi ciężkiej pracy. Po Mszy św. o godz. 18.00 modlitwa przy pomniku pamięci Ofiar nazizmu i komunizmu.

3. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, prośby i podziękowania oraz koronka do Miłosierdzia Bożego. Po zakończonym nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego odbędzie się wieczór uwielbienia. Zachęcamy i zapraszamy na ten wieczór, by wspólnie wielbić i wychwalać Pana i Jego Miłosierdzie.

4. Msza św. dla dzieci przedszkolnych i małżeństw w niedzielę, 20 grudnia o godz. 10.00.

5. Trwają prace remontowe budynków gospodarczych. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca składka przeznaczona na prace wykończeniowe budynków gospodarczych i utrzymanie parafii.

6. Sakrament chrztu św. będzie udzielany w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, czyli w sobotę, 26 grudnia podczas Mszy św. o godz. 13.00. Rodziców i chrzestnych prosimy na pouczenie przed chrztem we wtorek, 22 grudnia po Mszy św. wieczornej.

7. Przy wejściu do kościoła są rozprowadzane adwentowe świece Caritas i kartki świąteczne. Minimalny koszt jednej małej świecy 8 zł, dużej 25 zł.

8. Bóg zapłać za sprzątanie oraz ofiary na środki czystości i dekoracje parafianom z os. 700 – lecia 14 i 15. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. 700 – lecia 16 i 17. Rozpoczęcie wykonywania dekoracji świątecznej i szopki w czwartek po Mszy św. wieczornej. Prosimy o przyjście i pomoc.

9. W minionym tygodniu p. Organista zakończył roznoszenie opłatków. Wszystkim odwiedzonym rodzinom za życzliwość i ofiary składa podziękowanie. Opłatki można jeszcze nabyć na chórze.

10. Dziś można złożyć dar krwi na stanowiskach Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w domu katechetycznym w godzinach od 9.00-15.00.