OGŁOSZENIA – I NIEDZIELA ADWENTU 03.12.2023 R.

 1. Czas Adwentu jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Bożego Narodzenia i czasem przygotowania na osobiste z Nim spotkanie. Msze św. roratnie dla dorosłych będą odprawiane w dni powszednie codziennie o godz. 6.30. Msze św. roratnie z liturgią Słowa i z obrazkami dla dzieci będą o godz. 18.00. W soboty Roraty będą wspólne dla dzieci i dorosłych o godz. 7.30. Zachęcamy dzieci do wykonania lampionów, konkurs na najładniejszy lampion, we wtorek, 12 grudnia. Zachęcamy również młodzież i rodziców do uczestnictwa we Mszach św. roratnich z lampionami. Prosimy dzieci, by przynosiły na każdą Mszę św. roratnią karteczkę – serduszko z imieniem i nazwiskiem. Po każdej Mszy św. będą losowane figurki św. Rodziny, które dzieci będą zabierać do domu, by wraz z rodziną wspólnie się modlić. Nieszpory dziś o godz. 17.30.
 2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
 • W poniedziałek wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
 • W środę wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.
 • W czwartek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
 • W piątek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kancelaria nieczynna. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św., a po Mszy św. krótkie spotkanie dla rodziców w kościele.
 • W piątek od godziny  12.00-13.00 GODZINA ŁASKI, która jest wyjątkowym prezentem dla ludzkości od Niepokalanej, gdy Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka. Przez 60 minut na świat wylewają się fale łask. Zachęcamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramencie w tym czasie. Wystawienie będzie Najświętszego Sakramentu przy głównym ołtarzu.
 1. Msza św. w intencji górników i ich rodzin, zmarłych górników oraz tych, którzy zginęli na stanowiskach pracy w poniedziałek o godz. 10.00.
 2. Msza św. w intencji kapłanów, za których modlą się Margaretki oraz Episkopatu i Ojca Świętego Franciszka w czwartek o godz. 18.00.
 3. W piątek wypominki i Msza św. o godz. 18.00 ofiarowana za dusze wypominane w naszym kościele oraz za zmarłych w 2023 r.
 4. Spotkanie biblijne odbędą się w piątek o godz. 18.40 w sali Św. Rodziny w domu katechetycznym.
 5. Msza św. i błogosławieństwo z okazji I – szej rocznicy urodzin i chrztu św. w niedzielę, 10 grudnia o godz. 13.00.
 6. Mszy św. dla obojga rodziców młodzieży, która przygotowuje się do bierzmowania oraz młodzieży, w niedzielę, 10 grudnia o godz. 10.00. Po Mszy św. spotkanie w kościele.
 7. Przyszła niedziela – 10 grudnia będzie obchodzona w Polsce, jako dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. W związku z tym za tydzień będzie można na ten cel złożyć ofiarę do puszek przed kościołem.
 8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się wprowadzenie relikwii bł. Rodziny Wiktorii i Józefa Ulmów z dziećmi. Relikwie otrzymała nasza Parafia od Metropolity Archidiecezji Przemyskiej, Arcybiskupa Adama Szala, który przychylił się do prośby ks. Proboszcza o dar relikwii. Kazania wygłosi ks. dr Jacek Michno, z archidiecezji przemyskiej.
 9. W przedsionku kościoła są rozprowadzane adwentowe świece Caritas i kartki świąteczne. Minimalny koszt jednej małej świecy 15 zł, dużej 30 zł. Dochód przeznaczony na cele charytatywne w diecezji i w naszej parafii. Nabywając jedną świecę fundujemy jednemu dziecku jeden obiad.
 10. Premiera filmu dokumentalnego „Wspólnymi Siłami” zrealizowanego przez Pawła Gąsiorka i Łukasza Gasidły obrazującego powstanie naszego kościoła odbędzie się w niedzielę, 17 grudnia br. o godz. 19.00 w Domu Kultury w Kętach.
 11. We wtorek, 26 grudnia, w Święto Św. Szczepana o godz. 11.30 będzie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji wszystkich małżonków, którzy w tym roku, roku 2023 przeżywają 50 i 25 lat małżeństwa lub inną okrągłą rocznicę. Na Mszę św. o godz.11.30 zapraszamy czcigodnych Jubilatów wraz z rodzinami. Msza św. będzie w ich intencji. Jubilatów, którzy pragną się włączyć w tę modlitwę prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub w kancelarii w najbliższym czasie. Dla Złotych Jubilatów będzie specjalne błogosławieństwo ks. Biskupa Ordynariusza.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Małego Gościa Niedzielnego i Gościa Niedzielnego. Jest również nowy dwumiesięcznik „Gościa Niedzielnego, bogato ilustrowany pt. „Historia Kościoła”, a w nim m. in. dowody na istnienie Jezusa Chrystusa, o Apokryfach, inkwizycji, kto zabił ks. Blachnickiego, zapomniane ludobójstwo rewolucji francuskiej i reportaż o Ziemi Świętej. Cena 12 zł.
 13. Zapraszamy dziś do parafialnej kawiarenki od godz. 9.15-13.00.
 14. Z racji jubileuszu pierwszej szopki zbudowanej przez św. Franciszka, w tym roku mija 800 lat, zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych, całe rodziny do wykonania szopki. Dla wszystkich uczestników będą nagrody. Mogą być szopki tradycyjne, ale można również umieścić w nich swoją rodzinę i to co chcemy ofiarować Bożej Dziecinie. Termin przyniesienia szopki do 30 grudnia br. Można je oddać w zakrystii lub kancelarii. Ogłaszamy również konkurs kolęd w kategorii dzieci, młodzieży, rodziny i grup. Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny od 10 grudnia.
 15. Prosimy, aby osoby i rodziny, które przeprowadziły się do naszej parafii lub zmieniły adres zamieszkania na terenie naszej parafii od stycznia 2023 roku zabrały ze stolika między ławkami kartki, uzupełniły je i do świąt zwróciły je do zakrystii.
 16. W najbliższy piątek i sobotę 8 i 9 grudnia 2023 r. odbędzie się 23. edycja – organizowanej przez Caritas – Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „TAK. POMAGAM!”. W naszych Kęckich sklepach „Jan” i „Netto” dyżurować będą i zbierać żywność dla potrzebujących wolontariusze Parafialnego Caritas. Do oznaczonych koszyków ustawionych w supermarketach można będzie włożyć produkty o długim terminie przydatności do spożycia. Żywność zebrana podczas akcji zostanie posortowana, zapakowana w paczki i przekazana potrzebującym przed świętami Bożego Narodzenia.