OGŁOSZENIA – II NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2023 R.

 

 1. Dziś w naszej parafii odbywa się uroczyste wprowadzenie relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. Kazania wygłasza ks. dr Jacek Michno. Comiesięczna nowenna do błogosławionej rodziny będzie w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Nieszpory o godz. 17.30.
 2. W poniedziałek, 11 grudnia przypada 31-rocznica śmierci + ks. prałata Ferdynanda Bochaczyka. Msza św. w jego intencji w poniedziałek o godz. 6.30.
 3. Konkurs lampionów we wtorek, 12 grudnia po Mszy św. roratniej wieczornej.
 4. Spotkanie Klubu Seniora we wtorek o godz. 16.00. Prosimy zabrać tablety i smartfony.
 5. Spotkanie Margaretek we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 6. W środę, 13 grudnia po Mszy św. wieczornej przy pomniku Ofiar nazizmu i komunizmu modlitwa za ofiary stanu wojennego. W sobotę, 16 grudnia, modlimy się za tych, którzy polegli w kopalni “Wujek”, broniąc godności i wolności górników – ludzi ciężkiej pracy. Rozpoczynając Mszę św. o godz. 18.00 udamy się na modlitwę przy pomniku pamięci Ofiar nazizmu i komunizmu, a po niej do kościoła na Eucharystię.
 7. Różaniec prowadzony przez członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz.17.15, a po nim Msza św. w intencji ADŚ.
 8. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, prośby i podziękowania oraz koronka do Miłosierdzia Bożego. Po zakończonym nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego odbędzie się wieczór uwielbienia. Zachęcamy i zapraszamy na ten wieczór, by wspólnie wielbić i wychwalać Pana i Jego Miłosierdzie.
 9. Msza św. dla dzieci i małżeństw w niedzielę, 17 grudnia o godz. 10.00, a po Niej zapraszamy rodziców i dzieci do kawiarenki, gdzie będzie czekać niespodzianka – spotkanie ze św. Mikołajem i dobra kawa z ciastem.
 10. We wtorek, 26 grudnia, w Święto Św. Szczepana o godz. 11.30 będzie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji wszystkich małżonków, którzy w tym roku, roku 2023 przeżywają 50 i 25 lat małżeństwa lub inną okrągłą rocznicę. Na Mszę św. o godz.11.30 zapraszamy czcigodnych Jubilatów wraz z rodzinami. Msza św. będzie w ich intencji. Jubilatów, którzy pragną się włączyć w tę modlitwę prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub w kancelarii w najbliższym czasie. Dla Złotych Jubilatów będzie specjalne błogosławieństwo ks. Biskupa Ordynariusza.
 11. Z racji jubileuszu pierwszej szopki zbudowanej przez św. Franciszka, w tym roku mija 800 lat, zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych, całe rodziny do wykonania szopki. Dla wszystkich uczestników będą nagrody. Termin przyniesienia szopki do 30 grudnia br. Można je oddać w zakrystii lub kancelarii. Ogłaszamy również konkurs kolęd w kategorii dzieci, młodzieży, rodziny i grup. Formularz zgłoszeniowy można zabrać z zakrystii lub pobrać ze strony internetowej parafii, który nalży oddać najpóźniej do 30 grudnia br.
 12. Prosimy, aby osoby i rodziny, które przeprowadziły się do naszej parafii lub zmieniły adres zamieszkania na terenie naszej parafii od stycznia 2023 roku zabrały ze stolika między ławkami kartki, uzupełniły je i do świąt zwróciły je do zakrystii.
 13. Chorych z racji Świąt Bożego Narodzenia odwiedzimy w czwartek, 21 grudnia od godz. 15.00 Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.
 14. W wejściu głównym do kościoła są rozprowadzane adwentowe świece Caritas i kartki świąteczne. Minimalny koszt jednej małej świecy 15 zł, dużej 30 zł. Dochód przeznaczony na cele charytatywne w diecezji i w naszej parafii. Nabywając jedną świecę fundujemy jednemu dziecku jeden obiad. Można również nabyć sianko za dobrowolną ofiarę wspierając oazę młodszą. W przyszłą niedzielę młodzież oazowa będzie rozprowadzać świąteczne stroiki oraz pierniki, które sama upiekła.
 15. Dziś można złożyć ofiarę na potrzeby Kościoła Katolickiego na Wschodzie do puszek przed kościołem.
 16. Bóg zapłać górnikom za złożone podczas Mszy św. z okazji wspomnienia św. Barbary ofiary w wysokości 1060 zł, która zostanie przeznaczona na nową szopkę.
 17. SPOTKANIE WIGILIJNE organizowane przez OSP Kęty na Rynku w Kętach odbędzie się w niedzielę, 17 grudnia od godziny 15.30 dla osób potrzebujących oraz tych, którzy zechcą towarzyszyć nam podczas tej wieczerzy w duchu Świąt Bożego Narodzenia. Przewidziana jest pyszna strażacka grochówka i tradycyjny karp.
 18. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki od 9.15-13.00 na ciasto i kawę z sercem.