OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.06.2022 r.

 

 

 1. Symbolem nieskończonej i niepojętej miłości Boga – jest przebite włócznią i otwarte Serce wiszącego na krzyżu Zbawiciela. Wobec takiej Miłości nie można przejść obojętnie, trzeba na nią odpowiedzieć. Kult Serca Jezusa wyraża się w pragnieniu, by nasze serca zranione grzechem, ale obmyte i uzdrowione Chrystusową Krwią biły w rytmie Najświętszego Serca Zbawiciela, będącego „gorejącym ogniskiem miłości”. On najpełniej objawił światu miłość, bo nie jest bezwzględnym Sędzią, ale kochającym Ojcem. Nasza parafia ma wezwanie Najświętszego Serca Pana Jezusa, dlatego jesteśmy szczególnie zobowiązani do kultu Serca Bożego. Zachęcamy do liczniejszego uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych, które są codziennie o godz. 17.30 oraz do uczestnictwa w odpuście ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w najbliższy piątek. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 16.00, 18.00. Uroczysta suma odpustowa, w intencji Parafian i modlących się w naszej świątyni, z procesją wokół kościoła o godz. 18.00, którą odprawi ks. Prałat Stanisław Śmietana, przeżywający złoty jubileusz kapłaństwa. Kazania wygłosi ks. Józef Lach, kapelan sióstr klarysek. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W dniu odpustu parafialnego – po Mszach św. o godz. 9.00, 16.00 i 18.00 będzie można kupić kiełbaskę z grilla. Młodzież będzie serwowała ciasto, gofry, herbatę i kawę. Dochód przeznaczony na rekolekcje wakacyjne młodzieży. Ponadto wieczorem, po procesji wystąpi nasz parafialny zespół Alfaton z koncertem pieśni uwielbieniowych. Wszystkich parafian, jak również przybyłych gości zapraszamy do wspólnego świętowania i zabawy.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
 • We wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 • We wtorek, po nabożeństwie czerwcowym nowenna do św. Jana Pawła II.
 • W czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 • W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 1. Msza św. w intencji Mężczyzn Świętego Józefa, mężczyzn i ojców naszej parafii we wtorek o godz. 18.00. Po nabożeństwie czerwcowym do Mszy św. adoracja prowadzona przez mężczyzn za wstawiennictwem św. Józefa.
 2. Katecheza dla dorosłych we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 3. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 2 w czwartek o godz. 9.00, dla młodzieży szkół średnich i zawodowych w piątek o godz. 8.00. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 4. W sobotę o godz. 16.00 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej różaniec pompejański w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych, a o godz. 18.00 Msza św. w powyższej intencji.
 5. Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania ołtarzy oraz pobożnego przeżycia Bożego Ciała serdecznie dziękujemy. Dziękujemy służbie kościelnej, ministrantom i lektorom, oazie młodzieżowej, osobom niosącym symbole religijne, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopczykom dzwoniącym i ich rodzicom, chórowi Głos Serca, pocztom sztandarowym: górników, Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ, HDK oraz wszystkim wiernym, którzy poprzez modlitwę włączyli się aktywnie w tę wielką manifestację naszej wiary, uwielbiając Najświętszy Sakrament. Dziękujemy małżonkom Domowego Kościoła, MSJ, Arcybractwu Straży Honorowej NSPJ, Bractwu Miłosierdzia, Margaretkom, młodzieży oazowej i lektorom, Różom Kobiet, grupie mężczyzn oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie ołtarzy i dekorację. Procesja eucharystyczna dziś po Mszy św. o godz. 10.00, w oktawie Bożego Ciała po nabożeństwie czerwcowym, które rozpoczynamy o godz. 17.30.
 6. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na utrzymanie i prace wykończeniowe oraz składane do skarbony w kościele na sprzątanie, jak również wpłacane na konto parafialne. Bóg zapłać.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego. Można jeszcze nabyć majowo-czerwcowy numer Głosu Serca.
 8. Parafia Nawiedzenia NMP w Hałcnowie organizuje we wrześniu pielgrzymkę do Włoch. Szczegóły w gablotce.