OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 12.06.2022 r.

 

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Najświętszej, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej.
 2. W poniedziałek o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 przy hejnale maryjnym wniesienie figury Matki Bożej Fatimskiej do prezbiterium, wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówienie Litanii do NSPJ, różaniec fatimski, Msza św. z okolicznościowym kazaniem. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej i błogosławieństwo relikwiami świętych dzieci fatimskich. Nabożeństwo poprowadzi ks. Tomasz Chamera, wikariusz z Hałcnowa. Intencje modlitewne do różańca fatimskiego można składać do skarbony w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej. Bardzo prosimy wszystkich o przyniesienie świec z osłonkami! Można je również nabyć przed nabożeństwem w wejściu do kościoła. W tym dniu nie będzie osobnego nabożeństwa czerwcowego.
 3. W środę podczas nabożeństwa czerwcowego rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Procesja do czterech ołtarzy będzie ulicami Legionów, Kleparz, Wyspiańskiego, os. Sikorskiego, Żwirki i Wigury, droga dojazdowa do kościoła obok bloków os. 700-lecia. Rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

Ołtarz I – rejon IV (os. Nad Sołą, os. Zachodnie, ul. Legionów – odpowiedzialni małżonkowie Domowego Kościoła i MSJ).

Ołtarz II – rejon I (os. Sikorskiego, Kleparz, Kleparz Boczna, – odpowiedzialni Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ i Bractwo Miłosierdzia).

Ołtarz III – rejon II (os. Kard. Stefana Wyszyńskiego, ul. 3 Maja – odpowiedzialna młodzież oazowa i lektorzy).

Ołtarz IV – rejon III (os. 700 – lecia, ul. Żwirki i Wigury – odpowiedzialni Róże Kobiet i Margaretki). Każdy rejon prosimy o zakup kwiatów do ołtarza. Przygotowanie ołtarzy we wtorek od godz. 18.30 i w środę po Mszy św. wieczornej.

 • Wierni, którzy w liturgii tego dnia włączą się we wspólny śpiew hymnu Przed tak wielkim Sakramentem mogą uzyskać odpust zupełny, spełniając zwykłe warunki odpustu. Zapraszamy: poczty sztandarowe, służbę liturgiczną ołtarza, dzieci z rodzicami oraz wszystkich wiernych do udziału w tej uroczystości. Msze św. w Boże Ciało o godz. 7.00; 8.30; 10.00; po procesji 11.45; 13.00 i 18.00. Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała będzie po nabożeństwie czerwcowym, w niedzielę, 19 czerwca po Mszy św. o godz. 10.00.
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
 • W poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera
 • We wtorek, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 • W piątek, wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 • W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Po nabożeństwie czerwcowym koronka do Miłosierdzia Bożego i procesja. Msza św. o godz. 18.00 w intencji dziękczynno – błagalnej o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata, a po niej wieczór uwielbienia.
 1. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej w poniedziałek o godz. 20.00, po nabożeństwie fatimskim.
 2. Msza św. dla dzieci przedszkolnych i klas pierwszych oraz małżeństw w niedzielę, 19 czerwca o godz. 10.00. W tym dniu chcemy uruchomić naszą parafialną kawiarenkę w sali św. Rodziny w domu katechetycznym. Po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na kawę, herbatę i coś do kawy. Osoby, które pragną podzielić się swoimi wypiekami prosimy o przyniesienie. Dla dzieci będzie niespodzianka. Również w czasie odpustu parafialnego, który będzie w piątek, 24 czerwca oprócz kawy będą kiełbaski, ciasto, kawa, lody i inne niespodzianki. Osoby, które pragną podarować placek na mini festyn w dniu odpustu prosimy o zgłoszenie w zakrystii.
 3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego. Można jeszcze nabyć majowo-czerwcowy numer Głosu Serca.