OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.06.2021 r.


 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Od poniedziałku wejście na modlitwę w ciągu dnia do kościoła przez kaplicę, w której jest całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do modlitwy i prosimy o podjęcie adoracji według dotychczasowego grafiku.
 2. Dzisiaj kolejne nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Porządek nabożeństwa: przy hejnale maryjnym i śpiewie O Maryjo witam Cię wniesienie figury Matki Bożej Fatimskiej do prezbiterium, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówienie litanii do NSPJ, różaniec fatimski, procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Po procesji o godz. 18.00 Msza św. z okolicznościowym kazaniem. Bardzo prosimy wszystkich o przyniesienie świec z osłonkami! Można je nabyć przed nabożeństwem przy wejściu do kościoła. Nabożeństwo będzie prowadził ks. Piotr Leśniak.
 3. Liturgiczne obchody tygodnia:
 • W poniedziałek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 • W czwartek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 1. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.
 2. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Po nabożeństwie czerwcowym koronka do Miłosierdzia Bożego. Msza św. o godz. 18.00 w intencji dziękczynno – błagalnej o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się wieczór uwielbienia.
 3. Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie odbędzie się w sobotę, 19 czerwca w naszym kościele. Rozpoczęcie o godz. 10.00 zawiązaniem wspólnoty i modlitwą, o godz. 11.00 Msza św., po niej uwielbienie i agapa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy młodzież i rodziny.
 4. Msza św. dla dzieci przedszkolnych i klas pierwszych oraz małżeństw w niedzielę, 20 czerwca o godz. 10.00.
 5. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na prace wykończeniowe i utrzymanie parafii.
 6. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom z os. 700 – lecia 12 i 13. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. 700 – lecia 14 i 15.
 7. Dziś można złożyć dar krwi na Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w godz. 9.00-15.00 w domu katechetycznym.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego. Można jeszcze nabyć majowo-czerwcowy numer Głosu Serca.
 9. Od 13 czerwca br. w kościele może być zajętych 50% wszystkich miejsc, od 26 czerwca 75% wszystkich miejsc. Do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.